YouTube

Youtube, İnteraktif İçerikler Üretecek

Youtube, yeni bir proje için kolları sıvadı: Dev sosyal medya platformu, şimdi de interaktif içerikler sunmaya hazırlanıyor. Proje hayata geçtiği takdirde kullanıcılar, içeriklerin gidişatı ve hikayenin devamı hakkında söz sahibi olabilecek.

Youtube’dan İnteraktif Film ve Dizi Atağı

Geçtiğimiz günlerde Bloomberg’de yayınlanan bir haber ile Youtube’un interaktif içerikler üreteceğinin bilgisi duyuruldu. Youtube’un interaktif içerik projesi için özel bir ekip kuracağı belirtiliyor. Ekibin başına ise geçmişte interaktif içerikler ile adından söz ettiren Ben Relles geçecek. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Youtube orijinal içerik müdürü Susanne Daniels, ellerinde gelişmiş interaktif içerikler yaratmak için önemli bir imkan olduğunu söyledi ve ekledi: “İçerik platformumuzu nasıl şekillendireceğimiz konusunda Ben Relles’in tecrübelerinden faydalanacağız.”

Youtube Netflix’in Başarısından Etkilendi

Youtube’un neden böyle bir işe kalkıştığına dair fikir şu: Youtube, Netflix’te yayınlanan Black Mirror: Bandersnatch projesinden oldukça etkilendi. Bu projenin izleyiciler tarafından büyük bir takdir toplaması da Youtube’a interaktif içerik üretme konusunda ilham kaynağı oldu. Youtube’un interaktif içerik üretme konusunda nasıl bir yol izleyeceği henüz net değil. Söylentilere göre interaktif içerikler, uzun metrajlı filmler olabilir. Aynı şekilde interaktif içerikleri ilerleyen günlerde bir dizi projesi olarak da görebiliriz. 

Netflix’e Rakip mi Olacak?

Youtube’un bu hamlesi, Netflix’e rakip olmak istediği iddialarının da ortaya konulmasına neden oluyor. Youtube’un interaktif içerikleri ilgi görürse yepyeni bir Youtube platformu ile karşılaşabiliriz. Bir süredir Youtube Premium paketi ile kendine ait içerikler yayınlayan şirket, interaktif içerikler konusunda da uzun soluklu adımlar atabilir.
Bir diğer söylenti ise Youtube’un interaktif içerik üreteceğini açıklamasından sonra Netflix’in bu durumdan memnun olmadığı ve yeni önlemler alabileceği… Anlaşılan o ki devlerin rekabeti, daha orijinal içerikler izlememiz konusunda biz izleyicilere epey yardımcı olacağa benziyor.

Etkili Bir İçerik ve Reklam Alanı

Youtube, video izlemek için en çok başvurulan kaynak konumunda. Ayrıca Google’dan sonraki en büyük ikinci arama motoru özelliğinde. Yeniliklerine devam ediyor olması, Youtube’un güncel kalmasını ve daha çok ziyaret edilmesini sağlıyor. Bu yüzden gelecekteki günlerde hayatımızda daha fazla yer teşkil edeceğini söyleyebiliriz. Youtube’un önemini video içerikler izlediğimiz bir platform olarak sınırlayamayız. Youtube reklam verenlere de hitap eden bir mecra. Yakın zamanda daha da popüler bir sosyal medya sitesi olması beklenen Youtube’da siz de markanızı ya da çalışmalarınızı tanıtmak istiyorsanız, hemen bize ulaşın. Reaktif Dijital olarak Google reklamlarının yanında Youtube reklamları ile de markanızı güçlendirelim. Doğru müşterilere doğru zamanda ulaşmanın en popüler yollarından biri Youtube. Hemen bizimle iletişime geçin ve Youtube’un popülerliğine ek olarak en verimli reklam platformlarından biri olduğunun kazanarak farkına varın!    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir