Dijital Yenilikler Google Mobil

Google Haritalar İçin Yeni Güncelleme

Farklı güncellemeler ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak isteyen Google Haritalar, yeni bir özelliğini daha devreye soktu. Bu özellik, kullanıcıların harita uygulaması üzerinde aradıkları adresleri daha kolay bulmaları içim geliştirildi. Google’ın yeni geliştirdiği bir dizi simge paketi, Google Maps ile adres takip eden kullanıcıların işini fazlasıyla kolaylaştıracak.

Google Haritalar Uygulamasında Özel Simgeler

Yeni bir yeri araştırırken veya seyahat ederken sıklıkla başvurduğumuz kaynaklar arasında ilk sırada harita uygulamaları var. Mobil teknolojilerin gelişmesi, adres konusunda harita uygulamalarına güvenmemizi sağladı. Ancak doğru adres konusunda tek yetkili olan harita uygulamaları bazen kafa karışıklığına yol açabiliyor. Örneğin şehirlerin önemli merkezleri veya tarihi yapıları harita üzerinde ayırt edilemiyor. Çünkü bu önemli yapılar, diğer cadde ve sokak isimleri ile aynı simge ile gösteriliyor.

Google Haritalar

Aynı durum Google’ın harita uygulamasında da kafa karışıklığına neden oluyor. Ancak Google, bu konuda önemli bir adım attı ve kullanıcıların önemli merkezleri daha rahat keşfetmeleri için yeni bir güncelleme getirdi. 10.28.2 sürümüne yükseltilen Google Haritalar, yeni güncellemesi ile önemli merkezlerin daha kolay fark edilmesini sağlayacak.

Google, Haritalar uygulamasında Avrupa’nın önemli şehirlerini daha farklı simgeler ile göstermeye başladı. Bu yeni simgeleme yöntemi ile seyahat edenlerin önemli merkezlerin ve tarihi yapıların daha kolay bir şekilde bulmaları bekleniyor. Simge güncellemesi, şimdilik tarihi ve önemli şehirleri kapsıyor. Uygulama üzerinde sadece merkez şehirlerin farklı bir işaret ile simgelendiğini görüyoruz. Aynı işlemin opera binaları ya da beyaz saray gibi tekil yapılara uygulanıp uygulanmayacağı henüz bilinmiyor. Yakın zamanda kullanıcıların en çok ziyaret ettiği tarihi ve turistik yapıları da farklı simgeler ile Google Haritalar uygulamasında görebiliriz.

Google Haritalar Gelişimini Sürdürüyor

Google, harita uygulamasını daha kullanışlı bir hale getirmek için güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. Örneğin daha pratik bir yolculuk deneyimi için şehir içindeki toplu taşıma araçları ve güzergahları ile ilgili yayınlanan güncelleme oldukça ses getirmişti. Maps uygulamasında yaptığı her yenilik ile kullanıcılarını mutlu eden Google, işletmeler için de önemli avantajlar sunuyor. İşletmesini harita uygulamasına kaydedenler, göz önünde olduklarından dolayı daha rahat ulaşılabilir durumdalar. Dolayısıyla navigasyon üzerinden müşterileri tarafından daha kolay bulunmak isteyen işletme sahipleri, Google haritalar uygulamasına kayıt yaptırmalı.

Siz de işletmenize ait bir harita kaydı oluşturup müşteri potansiyelinizi arttırmak istiyorsanız hemen iletişime geçin. Harita Kayıt formunu doldurun ve hesap uzmanları tarafından aranarak gerekli bilgileri hemen alın. Böylece Google haritalar uygulamasının avantajlarından yararlanarak mobilden size ulaşan aktif müşteri sayınızı ikiye katlayın.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir