Dijital Yenilikler Google Google Ads

Google Premier Partner Nedir, Nasıl Olunur?

Bir işletme sahibi olarak daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız, dijital stratejilere fazlasıyla önem vermeniz gerekiyor. Dijital stratejilerinize yön verecek olan farklı araçlardan bahsedebiliriz. Bunlardan biri de Google reklamları…  Büyük dijital stratejilerin önemli bir parçası olan Google reklamları, işletmenizi istediğiniz hedefe doğru yönlendiren önemli bir araç konumunda. Bu yüzden dijitaldeki emeğinizin karşılığını almak için başarılı bir Adwords kampanyasına ihtiyacınız var. Doğru bir adwords kampanyası yaratmak için yeterli vaktiniz olmayabilir veya profesyonellerden danışmanlık alma ihtiyacı hissedebilirsiniz. O halde yapmanız gereken bir Google Premier Partner ajansına başvurup bilgi almak! Google’ın iş ortağı pozisyonunda olan Premier Partner ajansları, sizi başarı hedeflerinize kolayca ulaştırabilir.

Google Premier Partner Nedir?

Premier Partner, Google tarafından reklam yönetiminde başarı göstermiş profesyonellere verilen bir unvandır. Premier Partner unvanına sahip olan ajans ve şirketler, Premier Google iş ortağı statüsüne yükselmiş olur.  Günümüzde bu statüye hak kazanan Google adwords reklam ajansı sayısı azdır. Çünkü Premier Partner unvanına hak kazanmak için Google tarafından ayrıcalıklı görülen bir ajans olmak gerekmektedir.

google premier partner

Google Premier Partner Nasıl Olunur?

Google premier partner nasıl olunur sorusunu cevaplamadan önce bu unvanın kimlere verildiğini belirtelim.

 • Google reklamlarında başarı gösterenler
 • Müşterileri arasına yenilerini katmış olanlar
 • Reklam bütçelerini yükseltenler

Bu seviyeye ulaşmak isteyen ajans veya profesyonellerin öncelikle Google Partner rozetine sahip olmaları gerekiyor. Google Partner iş ortağı olan ajanslar, statülerini Premier Partner’e yükseltmek için ise aşağıdaki kriterleri yerine getirmelidir:

 • Aktif reklam hizmeti veren şirkette Google Ads sertifikasına sahip en az 2 uzman bulundurmak
 • Şirketin yönettiği hesaplarda Google’ın istediği düzeyde harcama yapmak
 • Şirket gelir oranını arttırmak
 • Müşteri portföyünü genişletmek

Yukarıdaki kriterleri yerine getiren şirketler, Premier Partner rozeti almaya hak kazanır.

Premier Partner Avantajları

Bu unvana hak kazanmak, reklam ajansları ve şirketler için büyük bir prestij kaynağıdır. Çünkü Google, düzenli olarak adwords kampanyası yöneten birçok reklam ajansı ve şirkete bu unvanı vermiyor. Peki, Premier statüsünün adwords yönetimi yapan profesyonellere faydası ne?

 1. Google Ads ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olma
 2. Rekabet avantajı elde ederek pazarda ön plana çıkma
 3. Google’ın özel olarak düzenlediği etkinliklere katılma
 4. Google ayrıcalıklarından yararlanma
 5. Müşterilerine daha sağlıklı ve daha kapsamlı hizmet verme

Premier Partner unvanı alan şirketlerin sahip olduğu avantajları bu şekilde özetleyebiliriz. Google, bu unvanı verdiği reklam şirketleri ile güçlü bir iş ortaklığı kuruyor. Premier Partner reklam çalışması yapan markaların müşterilerine dijital strateji oluşturma konusunda daha kaliteli bir hizmet sunduklarını ifade edebiliriz.

Neden Premier Partner Reklam Ajansı ile Çalışmalısınız?

Günümüzde rekabet oldukça yüksek. İnternet reklamları bu rekabeti daha da arttırmış durumda. Bu yüzden dijital stratejileri ile fark yaratanlar, bir adım daha önde. Dijital stratejilerin önemli bir parçası olan Google Adwords reklamları, dijital dünyada her işletmeyi parlatan önemli bir faktör. İşletmeleri hedefine ulaştıran Google Ads kampanyalarının bir uzmanın bakış açısında daha etkili hale geleceğini söylemek mümkün.

Eğer bütçe konusunda sorun yaşamak istemiyor ve daha kısa bir sürede müşteri portföyünüzü arttırmak istiyorsanız, siz de Google Premier Partner ajansı ile çalışın. Çünkü Premier Partner ajansı ile çalışırsanız;

 • Direkt olarak Google’dan destek alan bir ekiple işbirliği içinde olursunuz. (Premier partner ajansları, Google’ın İrlanda temsilcileriyle iletişim halindedir)
 • Daha fazla ayrıcalık tanınan ve daha özel Google ürünlerinden yararlanan uzmanlar ile çalışmalar yaparsınız.
 • Zaman kaybı ve maddi kayıp yaşamadan hedefinize daha kısa sürede ulaşırsınız.

Google’dan Premier Partner rozeti alan ajanslar, müşterilerine daha özel raporlar sunabilir ve daha spesifik tahminlerde bulunabilir. Siz de işletme sahibiyseniz, Premier statüye sahip ajanslar ile işbirliği kurabilir ve farklı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Google Premier Partner Türkiye ajansı ile çalışmak için tıklayın. Türkiye’de sayılı olan Premier Google Partner uzmanları ile hemen iletişime geçin ve Google Ads kampanyalarından aldığınız verimi daha da arttırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir