Dijital Yenilikler Mobil

Whatsapp’a Yeni Özellikler Geliyor

Akıllı telefonlar için geliştirilen mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yeni bir özelliğini kullanıcıların beğenesine sunmaya hazırlanıyor. Facebook şirketi tarafından yönetilen Whatsapp, yeni güncellemesiyle animasyonlu etiketlere yer vereceğini açıkladı. Buna ek olarak Whatsapp Doodle UI emojilerinde de değişikliğe gidecek. Android işletim sisteminde cansız görünen emojiler, IOS işletim sistemindeki emojiler gibi görünecek.

Whatsapp’tan Yeni Emoji ve Animasyonlu Etiketler

Facebook, Whatsapp uygulamasına daha önce de yenilikler getirmişti. Örneğin karanlık mod ve farklı etiketleri bu yenilikler arasında değerlendirebiliriz. Fakat söz konusu etiketler, uygulamada statik olarak gözüküyordu ve bunların otomatik hareket etme özelliği yoktu. Ancak son beta güncellemesiyle GIF’lere benzeyen animasyonlu etiketler, Whatsapp’ta yerini alacak. Şirketin test etmeye başladığı bu güncelleme geçerli olursa, Whatsapp uygulaması GIF benzeri animasyonlu etiketler ile tanışacak.
Yeni olan animasyonlu çıkartmalar, görüldüğü andan itibaren hareket etme özelliğine sahip olacak. Önceki GIF’ler gibi kullanıcıların müdahalesine ihtiyaç duymayacak. Bu yeni güncellemenin önemli bir artısı da sadece mobilde kullanılmayacak olması. Kullanıcılar, animasyonlu çıkartmaları web ve masaüstü sürümde de kullanma imkanına sahip olacak.
Güncelleme şu an test aşamasında. Yeniliğin ne zaman tüm cihazlara geleceği bilinmiyor. Fakat güncelleme bugünlerde bazı Ios ve Android kullanıcılarında yer almış durumda. Yakın bir zamanda tüm kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Whatsapp, bu güncellemesiyle aynı zamanda Doodle UI emojilerinde de değişikliğe gidiyor. Güncelleme ile Android ve Ios arasındaki farklılıklarda minimuma inecek. Bu güncelleme, Android işletim sistemindeki emojileri Ios’taki gibi daha canlı hale getirecek.
Emoji ve animasyonlu etiketlerdeki bu değişikliklerin kullanıcıların hoşuna gitmesi bekleniyor. Belki de bu değişiklik ile herkesin en çok kullandığı emojiler değişebilir. Animasyonlu çıkartmalar, daha önce Facebook Messenger’da kullanılıyordu ancak Whatsapp’ta böyle bir çıkartma özelliği yer almıyordu. Böylece iki uygulamanın biraz daha birbirine benzeyeceklerini de söyleyebiliriz. 

En popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp ile ilgili yeni güncellemeleri, ilerleyen günlerde sayfamızdan takip edebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya ve dijital pazarlama gelişmelerini de blog adresimizden öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak dijital dünyada daha etkili bir şekilde nasıl yer alabilirim diye düşünüyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin. Şirketinizi veya varsa kişisel fikirlerinizi dijital platformlarda öne çıkarmak için sizi yardımcı olalım. Hemen bize ulaşın ve dijital dünyada kendinizi yalnız hissetmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir