Whatsapp Cloud API Güncellemesi, İşletmelerin Kullanımına Açıldı
Facebook

Whatsapp Cloud API İşletmelerin Kullanımına Sunuldu

Meta isimli sosyal medya şirketi (resmi olarak Facebook), tüm işletmelerin WhatsApp Cloud API uygulamasına ücretsiz olarak erişebileceğini duyurdu. Bu gelişme ile işletmeler, API’yi barındırma maliyetine katlanmadan WhatsApp Business API’nin tüm özelliklerini kullanabilecekler.

Meta Ceo’su Mark Zuckerberg, katıldığı Conversations etkinliğinde konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: WhatsApp Cloud API’yi dünyanın her yerindeki her ölçekteki işletmelerin kullanıma sunduğuna açtığımız için büyük bir heyecan duyuyorum. WhatsApp Business için Cloud API, Kasım 2021’den beri sürekli test halindeydi. Artık her işletme, WhatsApp Business’ı bir iletişim kanalı olarak kullanmak için API’yi CRM gibi sistemleriyle alabilir ve entegre edebilir.

İşletmeler için Whatsapp Cloud API Yeniliği Aktif!

WhatsApp Cloud API’nin duyurulmasına kadar WhatsApp, işletmelerin WhatsApp Business API’ye doğrudan erişmesine izin vermiyordu. İşletmeler, WhatsApp API onayı almak için WhatsApp İş Çözümü Sağlayıcısından birini incelemeniz gerekiyordu.

Tüm bunlar, WhatsApp Bulut API’sinin eklenmesiyle değişti. Artık işletmeler, WhatsApp Business API hesaplarını doğrudan Facebook tarafından ücretsiz olarak doğrulayabilir. Bunun anlamı, küçük ve orta ölçekli işletmelerin müşteri deneyimlerini WhatsApp’a göre kolayca uyarlayabilmeleridir. WhatsApp Business API’ye erişim elde etmek için BSP’lere (İşletme Hizmet Sağlayıcılar) sabit bir miktar ödemeleri gerekmez.

Whatsapp Cloud API İşletmelere Ne Sunuyor?

Whatsapp’ın bulut tabanlı bu ürünü, büyük işletmelerden ziyade küçük işletmeleri hedefliyor. Daha önce haftalarca süren entegrasyon süreci, artık çok kısa dakikalara indirgenmiş durumda. Bu özelliği kullanan işletmeler aynı zamanda Zendesk ve Twillo gibi platformlardan da destek alabilir. Yeni güncellemenin önemli özelliklerinden biri de Whatsapp Business uygulamasına gelen yenilikler oldu.

Bu özellik ile birlikte işletmeler eş zamanlı olarak 10 farklı cihazda sohbet edebilecekler. Aynı zamanda kişiselleştirilmiş sohbet bağlantıları da işletmelerin kullanımına sunulacak. Sohbet bağlantıları Instagram ve Facebook gibi dijital medya kanallarında da kullanılabilecek.

Profesyonel Whatsapp Desteği ile Satışlarınızı Artırın!

WhatsApp Cloud API, WhatsApp iş özelliklerini her tür işletme için daha erişilebilir hale getirmek için başlatıldı. Bu özellik küçük ölçekli işletmeler için yeni bir dijital pazarlama fırsatı olabilir. Api uygulamasına ek olarak daha farklı whatsapp ve facebook özellikleri ile her işletme satış potansiyelini artırabilir. Siz de hedef kitlenizde nokta atışlar yapmak istiyorsanız yeniliklerden ve özel uygulamalardan yararlanın. Konu hakkında bilgi almak için dijital pazarlama çözüm ortağınız Reaktif Dijital yetkilileri ile iletişime geçin ve destek alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir