Instagram Logosu Yenilendi, Yeni Logoyu Fark Ettiniz Mi?
Instagram

Instagram Logosu Değişti! Yeni Logoyu Fark Ettiniz Mi?

Kullanıcılar, 16 Mayıs akşamı Instagram’a erişim problemi yaşadıklarını belirttiler. Bu erişim probleminin nedeni kısa bir süre sonra anlaşıldı. Erişim probleminden hemen sonra Instagram logosundaki renk değişikliği fark edildi. Yaklaşık 1 – 2 saatlik Instagram’a erişim probleminin nedeni logonun değişmesi olarak yorumlandı. Instagram logosu güncellenmişti ancak bu güncellemeyi sadece dikkatli kullanıcılar anlayabildi.

Instagram Logosu Bir Tık Daha Parlak

Instagram logosundaki değişiklik, eskisinden pek farklı durmuyor. Bu yüzden değişimi tespit etmek ilk bakışta mümkün olmayabilir. Belki de Instagram’ın amacı değişikliğin fark edilmemesiydi ancak yaklaşık 2 milyar kullanıcısı olan uygulamadaki en ufak değişikliği bile yüzbinlerce kişi algılayabiliyor.

Instagram logosundaki tek değişiklik parlaklığındaki artıştı. Logodaki ikonun arkasındaki renklerin canlılığı bir miktar arttı ve bir önceki logoya göre daha parlak bir görüme kavuştu. Yeni Instagram logosu, eskisine göre daha canlı duruyor.

instagram logosu

Sosyal Medyada Gündem Oldu

Instagram yönetimi, değişikliği neden yaptıklarına dair resmi bir açıklama yapmadı. Fakat bazı kullanıcılar Instagram logosu ile ilgili yorumlarını sosyal medyada dile getirdiler. Değişikliği esprili dille ti’ye alan kullanıcıların yanı sıra renk parlaklığının gözleri rahatsız ettiğini ifade eden yorumlar da vardı.

Şikayetlere ek olarak, bazı ios kullanıcıları yeni logo ile nasıl mücadele ettiklerini anlatan ekran kayıtları yayınladı. Logo değişikliğine uyum sağlamayan kullanıcıların çözümü, ekran parlaklığını bir miktar azaltmak oldu.

Trend Devam Edecek Mi?

Bazı kullanıcılar da 2016 yılında tanıtılan bu logonun ilk versiyonun daha iyi olduğunu dile getirdi. Bir önceki logo renginin daha soluk ve mat olmasına rağmen daha canlı göründüğünü belirten kullanıcılar da vardı. Eğer trend devam ederse, birkaç yıl içinde Instagram logosunda daha yoğun ve nispeten rahatsız edici renkler görebiliriz.

2 milyarlık dev bir mecra olan Instagram, elbette derinlemesine düşünerek hareket etmiş olmalı. Kimilerine göre yeni logo, Facebook çatı markası Meta’nın estetiğine çok uygun. Belki de Instagram yöneticileri geleceğe hazırlık yapıyor olabilirler.

Instagram ve Marka Estetiği

Yeni bir tasarım öğesi tanıtıldığında ilk başta itiraz eden çok olur ve insanlar kısa süre sonra değişikliğe alışır. Sosyal medya şirketleri kontrolümüz dışında birçok karar veriyor ve yapabileceğimiz tek şey onlarla yaşamayı öğrenmek ya da tamamen ayrılmak.

Fakat işletmelerin Instagram’dan tamamen ayrı kalmaları pek mümkün değil. Zira aylık kullanıcı sayısı en aktif olan sosyal medya mecralarından biri de instagram. Bu bakımdan işletmeler instagram ile potansiyel müşterilerine her zaman daha kolay ulaşabilir. Instagram etkileşiminizi artırmak ve daha çok müşteriye ulaşmak için Reaktif Dijital yetkililerinden bilgi alın.

2016’dan Sonraki İlk Logo Güncellemesi

Özetle Instagram logosu 2016 yılındaki çarpıcı değişimden sonra ilk kez güncellendi. Bu değişim Instagram deneyimlerimizi etkilemeyecek olsa da her gün telefonumuzda gördüğümüz logonun rengi bir miktar farklılaştı. Kısa zaman sonra tepki ve yorumlar daha net belli olacaktır. Halen bu değişikliği fark etmemiş kullanıcılar olabilir ve yeni tepkilerin gelmesi için herkesin değişikliği fark etmesini bekleyebiliriz. Peki siz logo değişikliğini fark ettiniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir