twitter tweet çevirme
Twitter

Twitter Tweet Çevirme: Otomatik Çeviri Özelliği Geliyor

Twitter, geçtiğimiz günlerde otomatik tweet çevirme özelliğini test ettiğini açıkladı. Yakın bir zaman içinde tweetler, farklı dillere çevrilerek bilginin yayılması daha da kolaylaşabilir.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter’da önemli bir değişim gündemde. Twitter’ın resmi Brezilya hesabından yapılan açıklamaya göre otomatik tweet çevirme özelliği test edilmeye başlandı. Eğer platformda yeni özelliğe yer verilirse dil sorunu ortadan kalkacak ve kullanıcılar yabancı hesaplardan atılan tweetleri kendi ana dilinde okuyabilecek.

Twitter Tweet Çevirme: Anında Çeviri

Twitter’da hali hazırda bir çeviri butonu bulunuyor. Uygulamanın güncel versiyonunda yabancı dildeki tweetleri çevirmek için “tweeti çevir” butonuna tıklamak gerekiyor. Ancak yeni çeviri özelliği, tweetleri otomatik olarak çevirme imkanı getiriyor. Yeni özellik ile yabancı dildeki tweetler otomatik olarak çevrilerek kullanıcıların karşısına gelecek. Otomatik çeviri özelliği, şu an Brezilya’daki kullanıcılarda test ediliyor. Yeni özellik beğeni alırsa ve pürüzler giderilirse tüm kullanıcılara açılacağı söyleniyor.

Ancak yeni güncelleme ile ilgili önemli bir soru işareti var: Bu da Twitter’ın Brezilya denemelerinde gün yüzüne çıktı. Acaba kullanıcılar, tweetlerin otomatik olarak çevrilmesini beğeni ile mi karşılayacak? Brezilya’daki bazı kullanıcıların otomatik çeviri özelliğine pek de sıcak bakmadığı gelen bilgiler arasında.

Çeviri Kalitesi Nasıl Olacak?

Yeni özelliğe gelen eleştirilerden biri çeviri kalitesi… Eğer Twitter yöneticileri, bu konuda iyileştirme yapmazsa, yeni güncelleme beğeni ile karşılanmayabilir. Zira günümüzdeki en popüler çeviri uygulamaları (Google Translate ve Apple Translate vb.) bile halen hatalı çeviriler yapabiliyor. Eğer Twitter, çeviri kalitesini daha makul bir seviyeye getirmezse güncellemenin hayata geçmesi zor görünüyor.

Twitter’ın bu konuda nasıl bir algoritma kullanacağı da merak konusu. Çevirileri otomatik olarak milyonlarca kullanıcının önüne servis edecek olan Twitter’ın bu konuda ciddi bir sorumluluk alması gerekiyor. Önümüzdeki günlerde yeni uygulama hakkındaki detaylı bilgileri daha net bir şekilde öğrenebiliriz.

İlham Verici Pazarlama Gücü Twitter

Twitter, popülaritesini daha da sağlama almak için tweet çevirme gibi bir güncelleme hazırlığı içinde olabilir. 300 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile dünyanın en meşhur sosyal ağlarından olan Twitter’ın bu yenilik hakkında atacağı adımları hep birlikte göreceğiz.

Diğer yandan Twitter, reklam ve kampanyalarına hız kesmiyor. Şirket ve influencer’lar için önemli bir reklam kaynağı olan Twitter, dijital pazarlamanın önemli bir parçası konumunda. Reklam ve tanıtım çalışmalarına bolca rastladığımız Twitter’da siz de reklam kampanyalarınızla yer alabilir ve şirketinizi kitlelere duyurabilirsiniz. Twitter reklamları hakkında bilgi almak için tıklayın, ücretsiz canlı destek hizmetinden yararlanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir