Dijital Yenilikler Twitter

Sonunda Geldi! Twitter Fleets Türkiye’de

Twitter’ın beklenen özelliği sonunda geldi ve yeni özellik Fleets, artık Türkiye’de kullanımda. Instagram hikaye uygulamasının aynısını Fleets adıyla bünyesine katan Twitter, etkileşim konusunda yeni bir dönemi başlattı. Yeni güncelleme hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz: Twitter Fleets nedir?

Hikayesi Olmayan Kalmayacak!

Bir süredir Twitter’ın gündeminde olan Fleets, Türkiye’ye ne zaman gelecek tartışmaları son buldu. 17 Kasım 2020’de Twitter kullanıcıları, hikaye özelliği ile tanıştı. Instagram ve Facebook benzeri bir deneyim yaşatacak olan Twitter, bu güncellemeyle hikayesi olan sosyal medya ağları arasına da katılmış oldu.

Hikaye (story) özelliği sosyal medya mecraları arasında oldukça popüler. Instagram’ın yükselişinin hikaye uygulamasına borçlu olduğu söyleniyor. 2017 yılında hikaye özelliğini alarak Snapchat’e öykünen Instagram, bu özelliği daha sonra Facebook’a da taşıdı. Daha sonra bu furyaya Youtube da katıldı ve son olarak Twitter da hikaye uygulamasını bünyesine kattı. Görünen o ki popüler olan her sosyal medya uygulaması, hikayesiz kalmayacak!

Küçük Yuvarlak Simgeler: Twitter Fleets

Twitter’ın Fleets uygulaması, kullanıcıların ana sayfalarının en üstünde görülüyor. Küçük yuvarlak bir imaj ile görünen hikayeler, tıpkı Instagram’daki gibi pratik bir kullanıma sahip. Metin, fotoğraf, video ve tweetler Fleets’te paylaşabilecek. Etkileşim olması açısından diğer kullanıcıların hikayelere pratik cevap yazması pratik hale getirilmiş. Kişiselleştirilmiş bir kullanım sunması da ergonomik yapısına katkı sağlamış.

Fakat diğer sosyal medya uygulamalarına göre daha farklı bir konumda olan Twitter’ın bu hamlesi, kullanıcıları tarafından beğenilecek mi henüz bilinmiyor. Twitter’ın kendine has yapısının kaybolduğu ve diğer sosyal medya sitelerine benzediği yönünde eleştiriler var. Ancak yeni özellik, kısa bir zaman içinde platformun kalitesini artırması da ihtimal dahilinde.

Twitter’a İlgi Artabilir

Toplumsal olaylarda her zaman ilgiyi üzerine çeken Twitter, hikaye uygulamasıyla kullanıcılarla etkileşimi daha uzun süreli hale getirebilir. Kullanıcı sayısı itibariyle Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlara göre daha geri planda olsa da yenilik ve güncellemeler, Twitter’ın üye sayısını artırabilir. Diğer yandan reklam verenlerin de ilgisini üzerine çekmeye aday olan Fleets uygulaması, yeni bir sosyal medya döneminin zemini hazırlayabilir.

Twitter’ın e-ticaret siteleri için önemi ve Twitter reklamları hakkında bilgi almak için 👉 Tıklayın 👈

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir