reaktif dijital sosyal medya haberleri
Twitter

Twitter Emoji Güncellemesi

Twiter’dan emoji sevenlere güzel haber… Sosyal medya devi, dijital platformda emoji kullananları sevindirecek bir güncellemeye hazırlanıyor. Twitter kullanıcıları, güncelleme ile mesajlaşırken kolaylıkla emoji gönderebilecek. Emoji göndermek için Direct Messages bölümündeki bir mesaja iki kere tıklamak yeterli olacak.

Sosyal Medyanın Vazgeçilmezi Emojiler

Sosyal medya, artık emojisiz kullanılmıyor. Samimi olduğumuz kişilerle yazışırken kullandığımız emojileri resmi yazışmalarda da sıklıkla görüyoruz. Emojilerin hayatımızdaki önemi o kadar fazla ki emoji üzerine pazarlama stratejileri bile kurulmaya başlandı. (Emoji Pazarlama hakkında bilgi almak için tıklayın)

Şirketlerin de ilgi odağı olan emojiler, Whatsapp ve Facebook gibi popüler dijital platformların vazgeçilmezi. Her gün yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılan emojiler, bazen anlatılmak isteneni çok kolay ve etkili bir şekilde kolayca ifade edebiliyor. Belki de popüler olmasının sebebi bu.

Whatsapp ve Facebook gibi sosyal ağlardaki iletişimi kolaylaştıran pratik emoji kullanımını artık Twitter’da da göreceğiz. Popüler sosyal medya ağı Twitter, yaptığı açıklamayla emoji kullanımına daha pratik bir bakış açısı getireceğini duyurdu.

twitter emoji

Twitter hesabından paylaştığı tweet ile yeni emoji uygulamasını duyuran sosyal medya sitesi, iletişimi daha pratik hale getireceğe benziyor. Yeni güncelleme ile bir mesaja iki kere tıklayan kullanıcılar, karşı tarafa hemen emoji gönderebilecek. Güncellemenin bir başka özelliği ise gönderilen emojinin hemen geri alınabilir olması.  Gönderdiği emojiden memnun olmayanlar, emojisini geri alabilecek.

Twitter Emoji Diğer Platformlardan Tanıdık

Twitter’ın emoji güncellemesinin ilham kaynağı, Apple tarafından geliştirilen ve ilk kez 2011 yayınlanan iMessage uygulaması. iMassage uygulamasındaki Tapback özelliğini çağrıştıran Twitter emoji güncellemesi, aynı zamanda Facebook Messenger’daki emoji kullanımına da benziyor.

Twitter emoji güncellemesi tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Kısa bir süre sonra yeni emoji özelliğinin tüm Twitter hesapları tarafından kullanılacağı belirtiliyor. Bu arada söz konusu yenilik android ve ios mobil cihazların yanı sıra masaüstü bilgisayarlarda da geçerli olacak.

Kullanıcı Deneyimi için Olumlu

Twitter’ın bu yeni güncellemesi, kullanıcı deneyimini geliştirebilir. Emoji güncellemesi ile ilgili tepkiler iyi yönde. Emoji yeniliği kullanıcı deneyimini arttırırsa bu durum reklamlara da yansıyabilir. Twitter, zaten günümüzde önemli bir reklam platformu. Birçok işletme ve ünlü marka Twitter’a reklam vererek potansiyel müşterilerini arttırıyor. Ancak kullanıcı deneyimine bağlı olarak emoji güncellemesi önümüzdeki günlerde reklam verenlerin sayısını arttırabilir. Siz de her geçen gün daha da gelişen sosyal mecra Twitter’a reklam vererek potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. İşletme hedeflerinizi gerçekleştirme imkanı verecek olan Twitter reklamları ile ilgili ücretsiz bilgi almak için tıklayın.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir