Dijital Yenilikler Instagram

Instagram Anahtar Kelime ile Arama Dönemi

Instagram içi aramalarda kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni bir güncelleme geliyor. Anahtar kelime ile arama imkanı verecek olan Instagram, kullanıcıların istediği gönderilere hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayacak.

Hashtag ile Arama Dönemi Bitiyor

Yeni güncelleme ile kullanıcılar Instagram içinde aradıkları gönderi, post ve videolara daha hızlı ulaşma imkanı veriyor. Hali hazırda Instagram’da herhangi bir arama yapıldığında en iyi sonucu hashtag’ler veriyor. Örneğin #sonhaberler benzeri hashtag kullanılarak yapılan aramalarda daha kapsamlı sonuçlar karşımıza çıkıyor. Yeni güncelleme ile etiket (hashtag) kullanımı ortadan kalkacak. Kullanıcılar örneğin “son haberler”, “ayakkabı modelleri” vb. aramalar yaparak istedikleri içeriklere ulaşabilecek.

En son yapılan paylaşımlara ise öncelik tanınacak. Kullanıcıların karşısına ilk çıkanlar güncel paylaşımlar olacak. Böylece kullanıcılar, en son yapılan paylaşımlar hakkında bilgi sahibi olabilecek. Aynı zamanda yeni güncelleme ile içerik türü, etkileşim vb. kriterler de kullanıcıların bilgisine sunulacak.

“İçerik Kalitesi Artacak”

Instagram yetkilisi tarafından yapılan açıklamada Instagram içerik kalitesinin artacağı vurgulandı. Kullanıcılar, anahtar kelime ile arama yaptıklarında ilgisiz içerik ilk olarak kullanıcıların karşısına çıkmayacak. Bu da kullanıcı deneyiminin daha iyi hale gelmesi açısından oldukça olumlu bir gelişme. Buna ek olarak kullanıcıların karşılarına çıkmayan ilgisiz içeriklerin de bir süre sonra platformdan kalkacağı düşünülüyor.

Bu güncelleme ile Instagram’ın arama bölümünü birtakım değişiklikler bekliyor. Kullanıcıların yaptıkları aramalara daha pratik bir şekilde ulaşacak olması şüphesiz ki daha pratik deneyimler vaat edecek. Yeni güncelleme, farklı ülkelerde test edildi. ABD ve İrlanda bu ülkeler arasında. Türkiye’deki kullanıcılar için ne zaman aktif olacağı ise henüz bilinmiyor.

Instagram Anahtar Kelime ve SEO

Anahtar kelime güncellemesi, Instagram için yeni pazarlama stratejilerini gündeme getirebilir. Fotoğraf ve video odaklı bir platform olan Instagram’da seo odaklı taktik ve stratejiler geliştirilebilir. Bu durum da zaten oldukça önemli bir işleve sahip olan Instagram’ın işlevini daha da önemli hale getirebilir.

Anahtar kelime odaklı aramaların Instagram kullanıcılarını ve pazarlama dünyasını nasıl etkileyeceğini henüz kestirmek güç. Ancak platformdaki aramaları daha pratikleştireceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Sosyal medya reklam kampanaları ve Instagram stratejileri konusunda yardım ve destek almak için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir