Dijital Yenilikler Google

Google Yerel Restoranlar Özelliği Kullanımda

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, farklı yönleriyle de gündem olmaya devam ediyor. Özellikle Türkiye’deki güncellemeleri, birçok kullanıcının ilgisini çekecek türden. Son olarak yerel restoranlar özelliğini bünyesine katan Google, dışarıdan yemek siparişi vermek isteyenlerin işini kolaylaştırmayı planlıyor.

Google Yerel Restoranlar ile Hızlı Sipariş

İnternetten verilen siparişleri daha pratik hale getirmek isteyen yeni bir güncelleme aldı. Bu doğrultuda kısa bir süre önce Google’ın ana sayfasına aşağıdaki gibi bir bilgiyi gösteren widget eklendi.

google yerel restoranlar

Eklenen yeni özellikte görülen “Hemen Ara” butonu dikkati çekiyor. Bu butona basan kullanıcılar, direkt olarak Google haritalar’a yönleniyor. Haritalarda ise paket servis yapan lokanta ve restoranlar listeleniyor. Kullanıcılar da listelenen bu alternatiflerden istediği birini seçebiliyor.

Yerel Restoranları Destekle, Paket Servisleri Keşfet

Google’ın bu yeni özelliği, kullanıcılar için pratik bir yemek siparişi deneyimi yaşattığını söylemek mümkün. Ancak özelliğin tek avantajı bu değil. Yerel restoranlar widget’ının bir diğer avantajı, yerel işletmelerin bilinirliğini artırması. Yukarıdaki görseldeki gibi “Hemen Ara” butonuna tıkladığınızda haritalarda karşınıza birçok yerel restoran çıkıyor. Bu restoranların özelliği, paket siparişi yapıyor olmaları.

Dolayısıyla Google yerel restoranlar özelliği, bulunduğunuz konuma yakın olan ve adresinize paket teslim eden restoranları, kolayca öğrenmenize yardımcı oluyor. Aynı zamanda haritalarda karşınıza çıkan restoranların diğer servislerine de ulaşılabiliyor. Kısaca ifade etmek gerekirse, Google’ın restoranları ve müşterilerini birbirine daha da yaklaştıran bir özellik sunduğunu belirtebiliriz.

Etkileşimli Google Deneyimi

Google, yeni özellikler sunarak kullanıcı deneyimini özelleştirmeye devam ediyor. Yerel restoranlar uygulaması, Google’ın bu anlayışının bir parçası. İki taraflı avantaj sağlaması, hem kullanıcılar hem işletmeler için önemli bir özellik olduğunu gösteriyor. Bu özellik, kullanıcılara adreslerine en yakın restoran veya büfeden evine yemek siparişi verebiliyorken, işletmelere de ekstra bir işlem yapmadan kendi reklamlarını yapma olanağı tanıyor.

İşletmenizi daha çok kişiye ulaştırmak için Google’ın reklam araçlarından da yararlanabilirsiniz. Müşteri sayınızı ve satışlarınızı arttırmak için Google danışmanlarından canlı destek alın. Buraya tıklayarak Google yetkili müşteri merkezine ulaşabilir, ayrıca da Google müşteri hizmetleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir