Dijital Yenilikler Google Ads

Pandemi Döneminde Google Ads Akıllı Kampanya Yönetimi

Corona virüsü nedeniyle işletmelerin zarar görmemesi için farklı önlemler gündemde. Devlet teşviki ve borç ödemelerinin ertelenmesi gibi farklı tedbirler ile karşılaştık. Bunların yanı sıra her işletmenin alabileceği bireysel tedbirler de var. Örneğin başarılı bir Google reklam kampanyası oluşturma, işletme ve kobilerin alabileceği pratik önemlerden biri. Google ads akıllı kampanya yönetimi ile pandemi sürecinin yarattığı olumsuz durum az da olsa hafifletilebilir.

Google Ads Akıllı Kampanya ile İşletmenizi Koruyun

Google, her işletme için oldukça önemli bir reklam mecrası. Bu bakımdan Google’ın covid-19 ile ilgili tavsiyelerine kulak vermekte fayda var. Google’ın konuyla ilgili önerilerini incelemek için tıklayın. Dijital mecralara olan talebin arttığı bu dönemde şirket ve kobiler için Google reklam kampanyalarının önemi daha da arttı. Siz de salgın sürecinde Google reklam kampanyaları oluşturarak müşterilerinizle sağlıklı bir iletişim kurabilirsiniz.

► Reklam İhtiyacınız Var Mı?

Google ads akıllı kampanya oluşturmadan önce ilk olarak reklama ihtiyacınızın olup olmadığını analiz edin. Örneğin;

  • Salgın sürecinde işletmeniz kapalıysa ve hizmet vermiyorsanız, reklam kampanyanızı duraklatın.
  • İşletmeniz açık fakat reklam yayınlamak için uygun bir zaman değilse kampanyanızı durdurun.
  • İşletmeniz açık ve reklama ihtiyacınız varsa şimdi bahsedeceğimiz kriterleri göz önünde bulundurun. 

(Bu arada Google, Benim İşletmem profilinizi güncellemenizi de öneriyor. Çalışma saatlerinizi ve diğer önemli bilgilerinizi Google Benim İşletmem profilinizden düzenleyerek müşterilerinize sağlıklı bilgiler verebilirsiniz)

google ads akıllı kampanya

Doğru Bir Google Ads Akıllı Kampanyası için İpuçları

Öncelikle reklam kampanyalarının işletmenize olan maliyeti üzerinde durarak işe başlayın. Reklam maliyetleri her zaman göz önünde bulundurulması gereken bir kriter. Özellikle iş temposunun düştüğü karantina döneminde maliyetlerin önemi daha da artmış durumda. Eğer reklam performansınızdan memnun değilseniz, bütçenizi biraz daha daraltabilirsiniz. Ancak işletmenize daha fazla müşteri çekmek istiyorsanız, Google ads kampanyanızı aktif halde tutmaya devam edin.

► Reklamlarınız Ne Kadar Sizi Yansıtıyor?

Bu soruya cevap verirken içinde bulunduğumuz dönemi göz önüne almanız gerekiyor. Bunu yapmanın ilk yolu da reklamlarınızda kullandığınız kelimelere ve hitap şekline dikkat etmektir. Özellikle covid-19 sürecine vurgu yapan kelimeleri dikkatli bir şekilde kullanın. İnsanların bu dönemde hassas olduklarını ve yanlış anlaşılmaların son derece kolaylaştığı bir süreçte olduğumuzu aklınızdan çıkarmayın.

Aynı hassasiyeti kullandığınız görsellerde de gösterin. Dönemin ruhuna uygun görseller kullanın. Örneğin reklamlarınızda insanların sosyal mesafeye uyum gösterdiği görsellere yer verin. İnsanların birlikte olduğu ve yakın temaslar içeren görselleri bu dönemde kullanmaktan kaçının.

Google Ads Reklam Güncellemesi

İşletmenizin şu anki konumunu göz önünde bulundurarak güncelleme yapmayı ihmal etmeyin. Dolayısıyla reklamlarınızı aşağıda belirttiğimiz maddeleri göz önüne alarak tek tek değerlendirin ve gerektiği yerde güncellemeye gidin.

  • Paket Servisi / Teslimat
  • Çalışma Saatleri
  • Güvenlik Önlemleri
  • İndirim ve Kampanyalar
  • Özel Teklifler
  • Yeni Ürünler
  • Sipariş Özellikleri

Bahsettiğimiz bu kriterleri gözden geçirmeniz, doğru bir Google ads kampanyası oluşturma konusunda size yardımcı olacaktır. İnternet kullanımının arttığı ve e-ticaret sitelerinin revaçta olduğu bu dönemde Google kampanyalarınızı iyi bir şekilde yönetirseniz, kısa ve uzun vadede bu emeğinizin meyvesini toplayabilirsiniz.

Google Ads akıllı kampanya yönetimi sürecinde merak ettikleriniz varsa profesyonel bir ekipten yardım alın. Konuyla ilgili canlı destek almak için tıklayın. Aynı şekilde e-posta veya form aracılığıyla da Google reklam ofisi çalışanlarına danışabilir ve istediğiniz konuda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Google Premier Partner Reklam Ajansı İletişim Bilgileri

E-Posta: destek@reaktifdijital.com

Whatsapp Canlı Destek: 0(553) 842 70 12

Telefon: 0(232) 445 9010

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir