affiliate marketing, google reklamları, reaktif dijital
Dijital Yenilikler Google Ads

Affiliate Marketing İçin Adwords Kampanyası Nasıl Oluşturulur?

Satış ortaklığı süreci olarak tanımlayabileceğimiz Affiliate Marketing, popüler pazarlama modellerinden biri. Online mecralar üzerinden kolay gelir elde etme fırsatı veren affiliate pazarlama ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayın. Affiliate marketing, başarılı bir gelir modelidir ancak bu model diğer pazarlama teknikleri ile güçlendirilirse daha iyi sonuçlar verecektir.

Affiliate Marketing Stratejinizi Adwords ile Güçlendirin!

Günümüzde hizmet veren birçok işletme, Google Ads reklamlarından yararlanıyor. Çünkü e-ticaret sitelerinden farklı alanlarda hizmet veren şirketlerin birçoğu için Google arama motorunda üst sıralarda yer almanın önemi çok büyük. Adwords kampanyaları işletmelere bu fırsatı veriyor ve potansiyel müşterilere ulaşma konusunda büyük bir olanak sağlıyor.

Affiliate marketing’in de tıklama veya form doldurma esasına dayanan bir strateji olduğunu düşünürsek adwords ile desteklenmesi başarılı sonuçların alınmasını kolaylaştıracaktır. Şimdi affiliate pazarlama stratejisini daha etkili hale getirecek olan adwords kampanyasının nasıl oluşturulması gerektiğinden bahsedelim.

1) Hedef Kitlenizi Belirleyin

Adwords kampanyanıza iyi bir başlangıç yapmak için öncelikle hedef kitlenizi doğru belirlemelisiniz. Hedef pazarınızın demografik özellikleri, ilgi alanları ve müşteri konum bilgileri gibi gruplamalar üzerinden stratejinizi oluşturmaya başlayın. Google Ads kampanyanızın anahtar kelimesini ve açılış sayfasını (landing page) doğru bir şekilde belirlemelisiniz. Hedef kitle analizini iyi bir şekilde yaparsanız kampanya detaylarını daha iyi yapılandırabilirsiniz.

2) Kampanya Türüne ve Anahtar Kelimelere Karar Verin

Google Ads kampanya türlerinde değerlendirebileceğiniz farklı seçenekler vardır. Remarketing, arama ve display gibi farklı türlerden birini tercih edebilirsiniz. İşletmeniz için en iyi kampanya türüne karar veremiyorsanız, konuyla ilgili yardım almak için tıklayın. Doğru bir kampanya türü seçimi, Google Ads reklamlarında başarıyı yakalamanız için son dere önemlidir. Bir başka önemli konu ise anahtar kelimelerdir. Hedef pazarınızdaki potansiyel müşterilere en iyi şekilde ulaşmak için de doğru anahtar kelimeleri tespit etmeniz şart.

3) Kendinizi Net İfade Edin

İnsanların sizi nasıl görmesini istiyorsanız? İşletmenizi tanımlayan en iyi cümle veya en iyi slogan ne? Çünkü adwords kampanyanız ile yüzlerce hatta binlerce kişi işletmenizi görecek ve web sitenize tıklayacak. Bu bakımdan reklam metninde işletmenizi en doğru şekilde tanımlayın. Reklam metninizi, kampanyadaki reklamınızı tıklama ihtimali olan kullanıcıların ilgisini çekecek şekilde oluşturmalısınız.

4) Açılış Sayfanız ile Dikkat Çekin

Google Ads kampanyanız için güzel bir metin oluşturdunuz diyelim. Şimdi oluşturduğunuz bu metni, landing page (açılış sayfası) ile daha etkili hale getirmelisiniz. Oluşturduğunuz adwords kampanyanızı doğru bir açılış sayfası eklerseniz, reklamınıza tıklayan kişileri daha kolay etkileyebilirsiniz. Doğru kurgulanmış bir açılış sayfası, potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekecektir. Açılış sayfanızı dikkat dağıtmayacak ve vermek istediğiniz mesajı hemen ulaştıracak bir şekilde dizayn etmelisiniz.

5) Düzenli Takip Edin

Kampanyanızı oluşturduktan sonra düzenli olarak kontrol edin. Kampanya verimliliğini sürekli olarak değerlendirin. Aksayan yönleri yenileyin ve gerekirse belirli periyotlarla kampanyanızı iyileştirin. Verimsiz olduğunu gördüğünüz anahtar kelimeleri kampanyadan çıkarabilir ve bu sayede bütçenizi koruyabilirsiniz.

6) Hedefiniz Doğrultusunda Bütçenizi Ayarlayın

Google Ads kampanyanız başarılı olduysa kampanyanızı aktif halde tutmaya devam edin. Eğer bu başarı sizin için yeterliyse kampanyanızı durdurabilirsiniz. Ancak başarılı sağlamanıza rağmen hedefinize henüz ulaşamadıysanız bütçenizi arttırarak kampanyanızı yayınlamayı sürdürün. Bu noktada kontrollü bir bütçe artışı yapmanız son derece önemlidir. Hem bütçenizi korumak hem de kampanyanızla başarı sağlamak istiyorsanız, hemen iletişime geçin.

Başarılı Bir Kampanya Sizi Hedefinize Ulaştırır

Doğru bir adwords kampanyası oluşturursanız, kısa bir zaman içinde hedefinize ulaşabilirsiniz. Ancak doğru bir kampanya için tüm detaylar üzerinde önemle durmalısınız. Bu bakımdan zamanınızın önemli bir kısmını Google ads kampanyasına ayırmanız gerekebilir. Fakat bu konuda profesyonel bir yardım alırsanız, işiniz daha da kolaylaşacaktır.

Hedeflerinize daha hızlı ulaşmak için hemen Google Premier Partner ajansı ile iletişime geçin. Çünkü Google’ın iş ortağı olan tecrübeli profesyoneller ile işletmenizi istediğiniz noktaya daha kolay taşıyabilirsiniz. Google Premier Partner ajansından kampanyanız hakkında bilgi almak için hemen tıklayın.

İsterseniz Google Premier Partner ajansı ile çalışmanın işletmenize ne gibi faydaları olduğunu öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

Neden Google Premier Partner Ajansı ile Çalışmalısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir