facebook video
Facebook

Facebook Video Oluşturucular için Yeni Kılavuz Yayınladı

Facebook, video içerik üreticileri için 14 sayfalık yeni bir kılavuz yayınladı. Bu kılavuz, video içerik kalitesini en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor. Aynı zamanda da video yükleyen hesapların izleyici katılımlarını artırmaları için pratik ipuçları sunuyor.

Video içerik kılavuzu, temel olarak iki farklı bölümden oluşuyor. İlk bölümde üretimi sürdürmeye dair 6 ipucu olduğunu görüyoruz. Her ipucu, yaklaşımınız dahilinde onu nasıl uygulayabileceğinize dair belirli ayrıntılar içeriyor. İkinci bölüm ise çevrimiçi bir topluluk oluşturmaya ve hayranlarınızla Facebook’ta etkileşim kurmaya yönelik taktik ve stratejiler barındırıyor.

Facebook Video Kılavuzu

Facebook tarafından yayınlanan video kılavuzunda bazı değerli notlar olduğu da görülüyor. Eğer Facebook video içerik üretimi konusunda kararlıysanız, bu kılavuza göz atmanızı öneririz. Çünkü bu kılavuzda video stratejinizi belirlemeye yarayacak önemli ipuçları olduğunu belirtelim. Aynı zamanda bu öneriler ile reklam ve içerik geliştirme çalışmalarınıza genel bir kalite kazandırabilirsiniz. Video kılavuzuna ulaşmak için tıklayın.

Video yayın kılavuzu, Facebook’ta topluluğunuzu oluşturmuş olsanız bile kendi düşüncelerinizi harekete geçirebilecek yararlı bilgiler barındırıyor. Özellikle araştırmalara göre Facebook video içerikleri diğer içerik türlerine göre daha etkili sonuç verdiği için Facebook’un yayınladığı bu kılavuzu dikkate almakta fayda var.

Video İçerikler ile Stratejik Planlamalar

 Facebook’un Facebook Live isimli uygulaması ile ilgili açıkladığı rakamlara göz atalım:

“Kullanıcılar bu uygulama ile 8,5 milyardan fazla yayın yaptı ve ABD’de canlı izleyiciler sadece Şubat ve Mart 2020’de% 50 arttı.”

Facebook Live uygulamasına olan ilgiyi rakamlar gözler önüne seriyor. Özellikle pandemi döneminde bu uygulamaya talebin artması da zor zamanlarda ne kadar işlevsel bir özellik olduğunu ortaya koyuyor. Otoritelere göre video içerik kılavuzundaki temel nokta pratikliktir. Facebook, kılavuzdaki ipuçlarını kendi başınıza nasıl uygulayacağınıza dair belirli notların ana hatlarını çiziyor; bunları tam olarak nasıl uygulayabileceğiniz hakkında bilgiler veriyor.

Facebook Şöhretine Katkısı

Video oluşturucular için en iyi uygulamalar kılavuzu, en az Facebook reklamları kadar etkili. Eğer doğru kullanıldığında reklamların yarattığı etkinin de önüne geçebilir. Bu nedenle işletme hesapları için de önemli stratejik noktalara temas ettiğini ifade edebiliriz. Profesyonel çözümler ve hedefe yönelik taktikler sunan Facebook reklamları hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir