Instagram

Instagram Alışveriş Özelliği Bireysel Kullanıma Açıldı

Instagram alışveriş sekmesi, bir süredir heyecanla bekleniyordu. Bu özellik bir süre önce bazı firmaların kullanımına sunulmuştu. Artık Instagram alışveriş özelliği herkese açık ve bireysel kullanıcı hesapları da bu yeni uygulamayı kullanabilecek.

Instagram Alışveriş Özelliği Nedir?

Instagram alışveriş sekmesi artık hayatımıza girdi. Instagram kullanıcıları, platform üzerinden farklı mağaza ve firmaları ziyaret ederek online alışverişlerini tamamlayabilecek. Bu yeni uygulamanın amacı, alışverişleri daha pratik hale getirmek. Kullanıcılar, Instagram’dan çıkmadan aradıkları ürüne kolayca ulaşabilecek.

Alışveriş sekmesine ulaşmak için uygulama ana ekranındaki “mağaza” sekmesine tıklamak yeterli. Mağaza sekmesine tıklayan herkes, yiyecek ve gıda ürünlerinden ev dekorasyon malzemelerine kadar geniş yelpazede ürün çeşitliliği ile karşılaşıyor.

Tek Tıkla Instagram Mağazası

Kullanıcılar, “Keşfet” menüsündeki “mağaza” sekmesine tıkladıklarında Instagram Mağazası isimli ayrı bir bölüme yönlendiriliyor. Bu bölüm, tüm Instagram kullanıcılarına önemli bir kolaylık sağlıyor. Çünkü kullanıcıların farklı mağazaların Instagram hesaplarına ulaşması son derece pratik. Bunu yapmak için Instagram Mağazası ekranındayken sağ üst köşedeki şeritli bölümden “Instagram Mağazası” sekmesine tıklamak yeterli. Aynı zaman Editörün Seçtikleri, Marka Koleksiyonları ve Rehberler sekmeleri de ürünlere kolay bir şekilde ulaşma imkanı veriyor.

Satın alma işlemi ise ürünleri satan mağazaların internet siteleri üzerinden gerçekleşiyor. Instagram Mağazası ekranındaki üzerinde fiyat yazan ürünlere tıklandığında ise sistem mağazaların internet adreslerine yönlendiriyor. Böylece mağazaların e-ticaret siteleri üzerinden satın alma işlemi tamamlanmış oluyor.

İlk Tanıtım ve İlk Alışveriş

Instagram alışveriş özelliği artık bireysel kullanıma açıldı. İsteyen kullanıcılar Instagram üzerinden aradıkları ürüne ulaşıp e-ticaret mağazalarını ziyaret edebilecek. Merak edilen alışveriş sekmesi sisteminin tanıtımını ise Danla Bilic üstlendi. Influencer Danla Bilic, Trendyol sponsorluğunda alışveriş sekmesinin ayrıntılarını Instagram gönderisi ile paylaştı.

instagram alışveriş özelliği

Instagram alışveriş özelliğinin bireysel kullanıma açılması önemli bir yenilik. Kullanıcıların aradıkları ürüne kolayca ulaşmalarının yanı sıra Instagram kullanımını da ciddi bir şekilde arttıracağa benziyor. Bu durum aynı zamanda reklam verenler açısından da önemli bir gelişme. Firma ve şirketler Instagram reklamları aracılığıyla satış hedeflerine eskisinden daha kolay bir şekilde ulaşabilir.

Doğrudan Satış Başarısı

Alışveriş özelliği sayesinde Instagram’ın artan popülaritesi, e-ticaret siteleri ve kobilerin müşterilerine ulaşmalarını daha kolay hale getireceğini söyleyebiliriz. Siz de instagram reklamları ile işletmenizin müşteri potansiyelini arttırmak istiyorsanız, hemen tıklayın ve Instagram’ın gücünden yararlanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir