Facebook

Klasik Facebook Web Tasarımı Eylül’de Ortadan Kalkıyor

Facebook, web tasarımında değişikliğe gidiyor. Facebook’un eski tasarımı artık kullanılmayacak. Sosyal medya devi, 1 Eylül’den itibaren yeni tasarımını zorunlu hale getireceğini açıkladı.

Facebook Web Arayüzü Nostalji Oluyor

En çok kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, yeni tasarımını 2020’nin başlarında duyurmuştu. 2020 Mayıs ayında kullanıma sunulan Facebook yeni tasarımı daha modern bir görünüm olarak lanse edilmişti. Fakat isteyenler, Facebook’un eski tasarımını kullanmaya devam edebiliyordu.

Son açıklamaya göre Facebook’un eski web tasarımı 1 Eylül’de tarihe karışıyor. Kullanıcılar, artık eski tasarım yerine yeni tasarıma geçiş yapmak zorunda olacak. Eğer siz de eski tasarımı kullanıyorsanız, yeni web arayüzüne alışmaya başlasanız iyi olur. Çünkü sonbaharın ilk günü ile Facebook eski web tasarımı nostalji öğesi haline gelecek.

İşlevsel ve Pratik

Yeni tasarıma geçiş yapmaktaki amaç, şüphesiz kullanıcı deneyimini daha kolay hale getirmek. Bu açıdan bakıldığında bütün sosyal medya platformları, zaten güncellemeye gidiyor ve kullanıcılarına daha pratik deneyimler sunmayı amaçlıyor. Facebook da böyle bir amaçla arayüz tasarımında değişikliğe gitti. Ancak bu değişiklik biraz radikal unsurlar içeriyor.

facebook web

Yeni ara yüzün Facebook için büyük bir değişiklik olmasının yanı sıra daha derli toplu bir deneyim yaşatacağını söylemek mümkün. Daha çok beyaz alan içermesi, şimdilik beğeniyle karşılanmış durumda. Yeni arayüz, son zamanlarda kullanım oranı artan Facebook grup bölümlerini de ilgilendiriyor. Facebook gruplarını daha pratik bir şekilde kullanma imkanı sunan yeni tasarım, diğer yandan watch, marketplace ve gaming bölümlerine de ulaşımı kolaylaştırıyor.

Yeni Tasarım Facebook’un Geleceğini Etkiler Mi?

Her ne kadar en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal ağ olsa da Facebook’a olan ilgi kaybı sürüyor. Yeni tasarım değişikliği, eski ara yüzün karmaşıklığını ortadan kaldırmayı başarıyor ancak Facebook’a olan ilgiyi ne ölçüde yükselteceği ise henüz bilinmiyor.

Yeni Facebook web ara yüzü, beyaz alanların varlığı nedeniyle reklam ve kampanya kullanımlarında da yeni bir anlayışı gün yüzüne çıkarabilir. Tasarım değişikliğinin Facebook reklamları ile ilgili ne gibi yenilikler sunacağını da yakında göreceğiz. Facebook reklam ve kampanyaları ile kobilerin ulaştığı müşteri sayışı son derece etkileyici. Yeni arayüz tasarımı ile kobilerin müşteri ilişkileri daha da olumlu bir hal alabilir.

Siz de Facebook’un yeni tasarımı ve reklam kampanyaları ile işletmenizi güçlendirebilirsiniz. Facebook reklam ve kampanyaları hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir