Dijital Yenilikler YouTube

Youtube Kanalları Abone Sayısı Gösterimi Değişiyor

Dev video içerik platformu Youtube, yeni bir güncellemeye hazırlanıyor. Platformun sahibi Google, geçtiğimiz ay yayınladığı bir makale ile yapılacak güncelleme hakkında bilgi verdi. Bu güncelleme ile Youtube kanalları abone sayıları biraz daha farklı görünecek. Abone sayıları net olarak değil de yaklaşık olarak gösterilecek.

Youtube Kanalları Abone Sayısında Değişim

Herhangi bir Youtube kanalının abone sayısına baktığımız zaman net bir rakam ile karşılaşıyoruz. Yeni güncelleme ile kanalların abone sayıları genel bir rakam ile gösterilecek. Örneğin bir kanalın 2.420.250 abonesi varsa abone sayısını 2.000.000 olarak göreceğiz. Google’dan yapılan açıklamaya göre bu yeni düzenleme 1000’den fazla abone sayısı olan kanallar için geçerli olacak.

Bazı kanalların abone sayıları zaten ortalama bir şekilde gösterildiği biliniyor. Ancak Youtube’daki bu güncelleme ile abone sayısı gösterimindeki değişiklik, daha yaygın bir şekilde geçerli olacak. 1000’den fazla abonesi olan tüm kanalların düzenlemeden etkilenmesi bekleniyor. 1,000 ve üzeri takipçili kanalların abone sayısı, aynı tarzda gösterilmeye başlanacak. Güncelleme aynı zamanda masaüstü ve mobildeki gösterim farklılıklarını da minimuma indirmeyi amaçlıyor.

Güncellemenin Nedeni Baskıyı Azaltmak

Bu değişikliğin nedeni ile ilgili Google’dan net bir açıklama gelmedi. Fakat bu kararın fazla takipçili kanal sahiplerinin üzerindeki baskıyı azaltmak için alındığı belirtiliyor. Abone sayılarındaki dramatik düşüşler, Youtube kanalı sahiplerini olumsuz etkileyebiliyor. Google’un da içerik üreticilerinin abone sayılarından daha az etkilenmesi için böyle bir güncellemeye gitmek istediği gelen bilgiler arasında.

Dolayısıyla Google, kanal sahiplerinin strese girmeden daha rahat bir şekilde içerik üretmeleri için bu önlemi aldığı ifade ediliyor. Her zaman daha kaliteli içerikler üretilmesini isteyen Google, bu güncellemesiyle kanal sahiplerini bir nevi teşvik ediyor diyebiliriz.

Güncelleme Tarihi 2019 Ağustos

Yeni düzenleme için beklenen tarih Ağustos 2019. Bu tarihten itibaren abone sayılarının gösterimine dair yeni uygulamanın devreye girmesi bekleniyor. Diğer yandan abone sayısı üzerinden Youtube kanallarının gelirini hesaplama işlemi de zorlaşacak gibi. Bu işlem, üçüncü parti uygulamalar tarafından abone sayısı üzerinden yapılıyordu. Ancak bundan sonra abone sayıları net bir şekilde bilinemeyeceği için kanal gelirlerini doğru tahmin etmek zorlaşabilir.

Youtube, her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla ilgi çekmeye devam ediyor. Video içeriklere olan ilginin çok fazla olması, Youtube’u avantajlı bir pazarlama haline getirmekte. Bu nedenle Youtube’un bireysel ve kurumsal açıdan değerlendirilmesi gereken bir dijital mecra olduğu bilinen bir gerçek.

Eğer siz de hedeflerinize ulaşmak için dev video platformu Youtube’dan yararlanmak istiyorsanız,  hemen harekete geçin. İnteraktif içerikler üretmesi gündemde olan video içerik platformu Youtube’un atmosferine özgü reklam kampanyaları hazırlayın ve işletmenizi geniş kitlelere tanıtın. İsterseniz profesyonel bir ekipten destek alabilir ve ücretsiz bir şekilde uzman müşteri temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz. Google Partner ajansı ile ortak bir çalışma içinde olursanız, işinizin daha kolay olacaktır. Doğru pazarlama hamleleri ve uygun stratejiler için hemen iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir