Splash Page Nedir, Splash Sayfa ve Landing Page Arasındaki Fark
Web Site Güçlendirme

Splash Page Nedir? Landing Page ile Farkı Nelerdir?

Splash page (diğer adıyla açılış sayfası), bir web sitesini ziyaret eden kullanıcılara iyi ve kötü bir izlenim verebilir. Fakat splash sayfa, landing page ile karıştırılabilir. Her ikisi de önemli bir pazarlama aracıdır ve temel özelliklerini bilmek gerekir. Bu yazıda önce splash page kavramını tanımlayıp landing page ile arasındaki farktan bahsedeceğiz.

Splash Sayfa Nedir?

Bir tür splash sayfa, sitenizde diğer web sayfalarından önce gelir. Genel anlamda bir hoş geldiniz mesajı olarak hizmet eder. Splash sayfa, aşağıdakilerden birini veya birkaçını sunar:

  • Bir satışı, teklifi, etkinliği veya yeni ürünü/hizmeti tanıtır.
  • Kullanıcıya belirli bir dil veya konum seçme şansı verir.
  • Kullanıcıların bir bültene veya bir promosyona kaydolmalarını sağlar.
  • Kullanıcıların yaş veya kimlik doğrulamasını talep eder.

Splash Sayfası ve Landing Page Arasındaki Fark Nedir?

Her iki web sayfası benzer işlevlere sahip oldukları için birbiriyle karıştırılabilir. Aralarındaki farkı bilmek dijital pazarlama uygulamalarında büyük bir avantaj sunar.

  • Landing Page: Kullanıcıların genel bir hedefe yönelik bir eylemi tamamlamaya teşvik edildiği bir açılış sayfasıdır. Landing page ile satın alma veya abone olma vb. amaçlar gerçekleştirilmek istenir. Landing page, dönüşüm oranını artırma veya müşteri kazanma gibi hedef odaklı bir varış sayfasıdır.
  • Splash Page: Bu tür bir web sayfası ise yeni kullanıcıları karşılamak için temel bir giriş veya hoş geldiniz mesajı işlevi görür. Kullanıcılar ana sayfanız gibi bir web sayfasına giderken, ilk önce bir splash sayfası ile karşılaşabilirler. Splash page, web sitesini ilk kez ziyaret edenler için bir tanıtım sayfası gibidir. Sonuç olarak, alışık olabileceğiniz hedef odaklı landing page tasarımından biraz farklıdır.

İşinizi Büyütmenin Hızlı Yolu

Web sitesi ziyaretçilerini cezbeden bir splash page, işletmeniz için potansiyel müşteriler yaratmanın harika bir yoludur. Aynı şekilde hedef odaklı bir landing page tasarımı da müşteri potansiyelinizi artırma konusunda işletmenize fayda sağlar. Bunların yanı sıra daha farklı dijital pazarlama uygulamaları ile stratejinizi güçlendirerek başarılarınızı daha da kalıcı hale getirebilirsiniz. İşletmenizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız Reaktif Dijital ile iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir