Dijital Yenilikler

Mesajlaşmanın Yeni Yolu: Instagram ve Messenger Birleşti

Son zamanlarda sosyal medya uygulamalarında belirgin değişimler yaşanıyor. Facebook Messenger logosu buna iyi bir örnek… Sosyal medya devi, geçtiğimiz haftalarda Messenger uygulamasında logo değişikliğine gitmiş, aynı zamanda da platforma yeni özellikler getirmişti. Bir başka yenilik haberi ise yine Facebook’tan geldi. Facebook’taki yenilik bu kez Instagram’ı da kapsıyor. Yeni bir güncelleme ile Facebook Messenger ve Instagram uygulamaları, birleşerek yeni bir döneme girdi.

Instagram ve Messenger: Ortak Mesajlaşma Platformu

Facebook bir süredir Messenger ve Instagram uygulamasındaki DM özelliğini birleştirmeyi planlıyordu. Sosyal medya şirketi, bu amacına sonunda erişti. Facebook, bir süre önce iki platformdaki mesajlaşma uygulamasını diğer ülkelerdeki kullanıcılar için aktif hale getirmişti. Yeni güncelleme, geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki kullanıcılara da açıldı. Böylece ülkemizdeki Instagram ve Facebook kullanıcıları da birleştirilen yeni mesajlaşma uygulamasından yararlanabilecek.

Yeni uygulamanın amacı, mesajlaşma pratiğini daha da kolaylaştırmak. Kullanıcılar Instagram dm’lerini ve Facebook Messenger uygulamalarını tek bir yer üzerinden kullanabilecek. Tek bir platform üzerinden her iki mecranın mesajlaşma kısmına erişebilmenin yanı sıra daha farklı özelliklerin geleceği de konuşuluyor.

Gelmesi Beklenen Yeni Araçlar

Instagram ve Facebook Messenger yenilikleri arasında çeşitli sürprizler yer alıyor. Örneğin bunlardan biri bumerang efekti. Instagram’ın vazgeçilmezlerinden biri olan Bumerang, Messenger’da da kullanılabilecek. Diğer yandan Facebook Messenger’da Instagram’a ait diğer özellikler de kullanımda olacak. Örneğin kullanıcılar IG TV videoları izlenebilecek ve animasyonlu efektler de Messenger kullanıcıları tarafından tercih edilebilecek.

Bunun yanı sıra gelişmiş raporlama ve mesaj efektleri gibi yeni özellikler de bu iki platforma entegre edilecek. Kısaca belirtmek gerekirse yeni güncelleme ile Instagram’daki özelliklerin bazıları Facebook Messenger uygulamasına da gelecek. Böylece kullanıcılar yeni bir mesajlaşma sistemi ile her iki platformu kullanabilecek ve daha pratik bir şekilde mesajlaşma imkanına sahip olacak.

Kullanım ve Mesajlaşma Rahatlığı

Facebook ve Instagram’ın mesajlaşma uygulamalarının birleşmesi ile birlikte önemli bir adım atılmışa benziyor. Bu durumu açıklama yapan Facebook yetkilisi şu şekilde açıklıyor: “Sosyal medya kullanıcıları, arkadaşları aileleri ya da profesyonel iş mesajlaşmalarını yapmak için hangi uygulamayı tercih edeceklerinde kararsız yaşayabiliyor. Ancak yeni birleşmeyle bu kararsızlığa son verebiliriz.” Bundan sonra isteyenler her iki platformu tek bir platformu olacak kullanabilecek. Yeni mesajlaşma dönemi ile birlikte kullanıcıları çok daha hızlı bir şekilde haberleşeceği tahmin ediliyor.

Instagram ve Facebook Messenger reklamları ise bu yeni güncellemenin ardından daha da popüler hale gelebilir. Siz de şirketinizi ya da orijinal fikirlerinizi sosyal medyada öne çıkarmak istiyorsanız hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir