Dijital Yenilikler Facebook

Daha Canlı Daha Dinamik: Facebook Messenger Yenilendi!

Facebook, geçtiğimiz günlerde Messenger uygulamasında değişikliğe gitti. Daha farklı bir görünüme sahip olan Messenger uygulaması, aynı zamanda farklı mesajlaşma özelliklerini de bünyesine dahil etti. Yapılan yeni değişiklik, akıllara Instagram’ı getirdi. Çünkü yeni tasarım –özellikle de logo- Instagram esintileri taşıyor.

Aslında yeni tasarım, bir süre önce Instagram Direct ve Messenger bağlantısı ile ortaya çıkan görünümden pek de farklı değil. Örneğin mesaj dizilerindeki odalar, emoji çubuğu ve video gibi araçlar daha önce duyurulmuştu. Fakat son güncellemeyle gelen önemli değişiklikler gözden kaçmadı.

Renk Tasarımında Önemli Değişiklik

Ekim ayında gelen yeni güncellemedeki ana değişiklik, renk tonu oldu. Yeni renk, Messenger uygulamasına farklı bir özellik kazandırdı. Messenger’dan yapılan açıklamaya göre yeni logonun daha eğlenceli ve daha dinamik olduğunun altı çizildi. Aynı zamanda günümüzün ruhunu yansıtan bir görünüme büründüğü de belirtildi.

Messenger logosundaki çarpıcı değişimden daha farklı yeniliklere de rastlıyoruz. Örneğin sohbet temaları ve reaksiyon için uygulamaya eklenen yeni ifadeler de hatırı sayılır değişiklikler arasında kendine yer buldu.

“Her Gün Milyonlar Konuşmalarını Kişiselleştiriyor”

Bu açıklama Facebook Messenger’a ait. Sosyal medya kullanımında özelleştirme son derece önemli. Kullanıcılar, kendilerini ait hissetmeleri içi özelleştirilmiş deneyimler elde etmek istiyor. Facebook da bunun farkında ve yeni güncellemenin ana nedeninin bu fikir olduğunu söyleyebiliriz.

Messenger görünümünün değişimi, renk ve özel sohbet temaları ile sınırlı kalmayacak. Selfie çıkartmaları ve vanish mode isimli bir başka yenilik de sırada bekliyor. Dolayısıyla Facebook’un açıklamasına göre daha eğlenceli ve kişisel sohbetlerin zemini hazırlanıyor.

Facebook Messenger ile Artan Etkileşim

Messenger’ın yeni özellik yelpazesi, daha fazla etkileşim kurmak için son derece başarılı. Kimilerine göre Messenger kendini arıyor olabilir ancak yeni tasarımı Messenger’ın gelişimi olarak ifade etmek daha doğru olur. Çünkü zamanın gerekliliklerine göre hareket ediyor olması, Facebook Messenger’ın kullanıcı deneyimini her şeyin üstünde tuttuğunun bir işareti. Son zamanlarda kullanımı artan Messenger’ın özel bir reklam alanı olarak varlığını sürdürdüğünü de görüyoruz. Her gün 10 milyondan fazla kişinin kullandığı Messenger uygulamasının çekici bir platform olmayı sürdürdükçe reklam konusunda da kendini geliştirmeye devam edeceğini söyleyebiliriz. Messenger reklamları ve Facebook reklamları hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir