Dijital Yenilikler Instagram

Marka Hikayeleri ile İlgili Instagram’dan 6 İpucu

Koronavirüs tehlikesini henüz atlattık sayılmayız. Salgının başladığı dönemler kadar olmasa da halen daha birçok marka, hedef kitlesiyle nasıl etkileşime geçeceği konusunda sorun yaşayabiliyor. Elbette bu dönemde sürdürülebilir ve sorunsuz bir iletişim kurmak, pratikte pek de kolay değil. Fakat markalar, tüketicileri ile etkileşim içinde olmaya devam etmeli. Çünkü araştırmalar ve geçmiş veriler gösteriyor ki kriz süresince ortadan kaybolmayan markalar, her zaman bir adım daha ön planda. Marka ve işletmeler tam da böylesine bir dönemde Instagram hikayeleri ile etkileşimi canlı tutabilir. Instagram’ın bu konuda önemli ipuçları var.

Instagram Marka Hikayeleri ile Etkileşimi Koruma

Instagram, geçtiğimiz günlerde markaların hikayeler ile kitle bağlantısını nasıl koruyabileceklerine dair tüyolar verdi. Bu tüyoların kriz dönemlerinde dikkate alınması gerekiyor. İşte covid-19 sırasında Instagram hikayelerinden en iyi şekilde yararlanmak isteyenler markalar için 6 ipucu…

1) İnsanların Markanızı Desteklemelerini Kolaylaştırın

İlk ipucu hikayeler uygulamasındaki etiketleri kullanarak insanların işletmenizi destekleyebileceği yolları tanıtmaktır. Daha sonra erişim ve yanıtlarını en üst düzeye çıkarmak için Hikayelerinizi Öne Çıkanlar olarak kaydedebilirsiniz.

2) Doğru ve Güncel Bilgi Paylaşımı

Instagram’ın bir diğer ipucu ise sağlık ve güvenliği ön planda tutan hikaye paylaşımları ile ilgili. Instagram’ın önemli tavsiyesi, markaların güvenilir kaynaklardan paylaşılan olumlu mesajları desteklemesidir. Çünkü işletmelerin doğru ve güncel bilgileri yayma gibi bir misyonu var. Bu misyonu aksatmadan yerine getiren işletmelerin kriz sürecini daha iyi atlatacağını söylemek mümkün. Instagram hikayeleri de bu süreci iyi bir şekilde geçirmek isteyen markalar için son derece iyi bir araç. Ayrıca Instagram’ın konuyla ilgili tavsiyelerinden biri şu: Markaların önemli mesajları güçlendirmek için ‘Stay Home’ vb. etiketleri de kullanmaları…

3) Perde Arkasında Neler Oluyor?

Instagram, markaların COVID-19’un bir sonucu olarak işlerinde gerçekte neler olduğuna dair gelişmeleri de paylaşmaları gerektiğini söylüyor. Temel sorunları doğru bir şekilde ele almaya çalışan işletmeler, bu süreci takipçileri ile paylaşırsa -ya da en azından süreç hakkında bilgi verirse- perde arkasında neler olup bittiği şeffaf bir şekilde ortaya çıkar. Dolayısıyla marka ve işletmeler Instagram hikayeleri ile önemli bir adımı atarak tüketici ile farklı problemlerin oluşmasını engelleyebilir.

marka hikayeleri
4) Etiket ile İletişim Güncellemesi

Instagram, markaların müşterilerle etkileşim kurmak ve nasıl hissettiklerini sormak için soru etiketini kullanmasını öneriyor. Ayrıca, dijital etkinliklerle ilgilenmek için Geri Sayım etiketi gibi araçların kullanılmasını da tavsiye ediyor.

5) Cevapsız Kalmayan Sorular

Müşterilerdeki soru işaretleri gidermek için sık sorulan sorulara yanıt vermek de bu sürecin önemli bir parçasıdır. Instagram hikayeleri, sık sorulan sorulara cevaplar vererek marka ve işletmelerin neler olduğunu netleştirmeye yardımcı olabilir.

6) Topluluğunuzu Büyütün

Son olarak hikayelerin insanların kendilerini ifade etmeyi sevdiği yer olduğunu hatırlatan Instagram, markaların hikaye paylaşımlarından verimli bir şekilde yararlanabileceğinin altını çiziyor. Bu süreçte müşteri kaybı bir yana düzenli olarak paylaşılan hikayeler, markaların hitap ettikleri kitleyi büyütmeleri için bir fırsata dönüşebilir.

Kreatif Dijital Reklam Çözümleri

Hikayeleri kendi yaklaşımınızda nasıl kullanabileceğinizi düşünmenizi sağlayacak olan bu 6 ipucu, hikayelerin artan kullanımı göz önüne alındığında dikkate değer. Bahsettiğimiz bu tavsiyelerin yanı sıra Instagram reklamları da bu süreci daha da iyi hale getirme konusunda yardımcı olabilir.

Süreci iyileştirmek için önemli bir adım atmak için Instagram reklamlarından destek alabilirsiniz. Sponsorlu paylaşımlar ve hikaye reklamları potansiyel müşterilerinizle daha iyi bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

Konu hakkında bilgi almak için dijital reklam profesyonel reklam yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Doğru hamleler ile kalıcı ve kreatif çözümlerden yararlanarak bu süreçte fark yaratabilirsiniz. En doğru reklam stratejileri ile işletmenize katkı sağlamak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir