Dijital Yenilikler Twitter

Twitter Ücretli Mi Olacak? Gryphon İsimli Bir Sistem Gelebilir

Twitter ücretli mi oluyor? Bu dedikodu daha önce de gündeme gelmişti ve kısa bir süre sonra ortadan kaybolmuştu. Ancak geçtiğimiz günlerde Twitter’ın yayınladığı bir iş ilanı akıllara yeniden bu soruyu getirdi: Twitter ücretlimi olacak?

twitter ücretli mi

Twitter, yaklaşık 2 hafta önce yukarıdaki iş ilanını yayınladı. İlanda yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıldığından bahsediliyor. Gryphon ise bu yeni sistemi yönetecek olan takımın adı olduğu ifade ediliyor. Bu ilanda Twitter’ın yeni ve ücretli bir abonelik sistem için hazırlık yaptığı net bir şekilde görebiliyoruz.

İlgi Çeken Paylaşım: Twitter Ücretli Mi Olacak?

Twitter’ın paylaştığı bu iş ilanı, kısa süre içinde popüler oldu. Bunun üzerine de Twitter yönetimi ilanı değiştirip tekrar yayınladı. Değiştirilen ilanda abonelik sistemi ve Gryphon gibi yeni güncellemeler yer almadı. Twitter iş ilanı, bir android mühendisi arıyoruz şeklinde düzeltildi. Düzeltilen ilanın son hali:

Yeni bir abonelik sisteme geçileceğine dair bilgi veren ilk ilan, kısa sürede yayında kalsa da dikkatlerden kaçmadı. Dolayısıyla daha önce gündeme gelen twitter ücretli mi tartışması yeniden gündeme gelmiş oldu. 

Teknoloji yazarlarına ve gündemdeki gelişmeleri takip eden bloggerlara göre Twitter, Premium üyelik sisteminin altyapısını hazırlamaya başlamış olabilir. Henüz Twitter’dan resmi bir açıklama yok fakat düzeltilen iş ilanının ilk versiyonu yeni sistemin gerçek olabileceğine dair ipuçları ortaya koyuyor.

Premium Üyelik: Twitter İçin Bir İlk

Sosyal medya devi Twitter, konu hakkında önümüzdeki günlerde bir açıklama yapabilir. Twitter yönetimi net bir fikir belirtmese de bazı kaynaklar, Twitch platformunda olduğu gibi bir abonelik sisteminin gelebileceğini belirtiyor.

Ücretli bir abonelik sistemi, hayata geçerse Twitter için bir ilk olacak. Fakat bu deneme ilk değil. Sosyal medya platformu, 2017 yılında da böyle bir girişimde bulunmuştu. Yapılan anket sonrası bu fikirden vazgeçilmişti. Ancak dünyanın hızla değişmesi ve yaşanan gelişmeler, sosyal medya ağlarını daha değerli hale getiriyor. Bu nedenle Twitter ya da başka bir sosyal medya mecrasının bu yönde bir adım atması çok da sürpriz olmayabilir.

Sözü edilen yeni sistem gelirse kullanıcıların nasıl tepki vereceği büyük bir merak konusu. Diğer yandan gelirlerinde artış olacağı beklenen Twitter’ın reklam servislerinde de değişiklik olabilir.

Pazarlama Hedefine Uygun Reklam Modeli

Twitter reklamları, farklı ölçekteki işletme ve markalar tarafından tercih edilen etkileyici bir dijital pazarlama yöntemidir. Twitter kullanımı, hesap yönetimi,  Twitter reklam yönetimi ve reklam ücretlendirme gibi konularda bilgi almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir