Dijital Yenilikler Instagram

Instagram’dan Yeni Uygulama: Instagram Threads

Sosyal medya devi Instagram, bir süredir üzerinde çalıştığı yeni mesajlaşma uygulamasını tanıttı. Daha önce de mesajlaşma deneyimini daha iyi hale getirmek için güncellemeler yapan Instagram, Threads isimli yeni uygulamasıyla farklı bir deneyim sunmayı vaat ediyor. Bu deneyimin kullanıcılar ve yakın arkadaşları arasında iletişimi kolaylaştıracağı tahmin ediliyor. Yeni bir vaat ile ortaya çıkan Instagram Threads uygulamasını daha yakından tanıyalım.

Yakın Arkadaşlar Buraya: Instagram Threads!

Instagram DM, aslında iyi bir mesajlaşma alanı. Fakat bazı kullanıcıların DM bölümü, açılmak istenmeyen mesajlar ile dolu olabiliyor. Özellikle yüz binlerce takipçisi olan kullanıcılar, bu konuda fazlasıyla şikayetçi. Instagram’ın yeni uygulaması Threads, tam da bu konuya çözüm oluşturmak için geliyor. Artık herkes yakın arkadaşlarıyla özel bir grup kurabilecek ve genel mesajlaşma bölümünden ayrı bir yerde yakın çevresi ile iletişime geçebilecek. İşte bunu mümkün kılan yeni mesajlaşma servisinin adı Instagram Threads…

Threads isimli yeni mesajlaşma uygulamasının DM’den pek bir farkı yok. Kullanımı DM ile aynı. En önemli farkı, kısıtlı bir arkadaş listesi oluşturma imkanı vermesi. Kullanıcılar mevcut mesajlaşma uygulamasında yaptığı gibi Threads servisinde de durum, fotoğraf, video benzeri iletiler gönderebilecek.

instagram threads geliyor

İki Dokunuşla İletişimi Hızlandıran Pratik Ara Yüz

Instagram Threads, bir kamera ara yüzü ile karşımıza çıkıyor. Uygulamayı açar açmaz karşınıza bir kamera simgesi geliyor. Böylece yakın arkadaşlara video, fotoğraf ve hikaye gönderme işlemi daha pratik hale getirilmiş diyebiliriz. Aynı şekilde yakın arkadaşlara durum güncellemeleri ve hikaye paylaşımları da kolaylıkla yapılabiliyor. Uygulamadaki kısa yollar ile arkadaşlara mesaj gönderme işlemi sadece iki tıktan ibaret!

Bu yeni uygulamanın en beğenilmeyecek tarafı ise Facebook Messenger’a benziyor olması. Yeni platform Threads, Facebook’un eskisi kadar kullanılmayan Messenger uygulamasını andırıyor. Facebook’a ait bir sosyal ağ olan Instagram için bu gelişme şaşırtıcı değil. Ancak kullanıcıların tam olarak nasıl tepki vereceği soru işareti.

Yeni Tecrübe Yeni Uygulama

Instagram’ın yeni uygulaması Threads ile farklı bir mesajlaşma deneyimi için Google Play ve App Store mağazalarını kontrol edin. Threads, ilk olarak Android cihazlar için çıkarıldı, bugünlerde Ios kullanıcılarının da bu yeni uygulamayı indirmesi bekleniyor. Instagram’dan yapılan açıklamaya göre Threads uygulaması çok yakında küresel çapta kullanıma girecek.

Instagram Threads, yakın çevresi ile daha kolay bir iletişim halinde olmak isteyenler için oldukça kullanışlı gibi gözüküyor. Ancak hali hazırda bir DM sistemi varken ve günümüzün deyimlerine bile konu olmuşken, kullanıcıların Threads uygulamasına yönelmesi zor olabilir. Kullanıcıların tutumları ne ölçüde değişeceğini göreceğiz. Ancak değişmeyecek bir şey var ki o da Instagram’ın güncelleme yapmaktan vazgeçmeyeceği.

Daha İyiye Ulaşmanın Kolay Yolu

Hayatlarımızı etkileyen ve birçok sosyal araştırmaya konu olan Instagram, ihtiyaçlar dahilinde farklı gelişmelere ev sahipliği yapan bir sosyal ağ. Örneğin reklam çalışmaları Instagram’a farklı bir boyut getirmiş durumda. Son zamanlarda artış gösteren sponsorlu paylaşımlar, bu sosyal medya platformunun reklam için önemini ortaya koyuyor. Yalnızca bir mesajlaşma ve fotoğraf uygulamasından daha fazlası olan Instagram, insanlara sosyalleşme imkanı verirken işletmelere de farklı fırsatların kapısını aralama şansı tanıyor.

O halde siz de yaptığınız ya da yapmayı planladığınız projenin tanıtımı için en popüler sosyal medya ağı Instagram’ı tercih edebilirsiniz. Instagram reklamları ile ulaştığınız kitleyi kolayca arttırabilir ve dijital dünyada daha çok ses getirebilirsiniz. İşletmelerin ve tanıtım yapmak isteyenlerin başvurduğu ilk sosyal mecrası haline gelen Instagram’da reklam vermek için hemen iletişime geçin. Vakit kaybetmeden en popüler sosyal medya uygulamasında yerinizi alın ve bilinirliğinizi arttırın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir