Instagram

Instagram Hikayeleri Otomatik Olarak Facebook’ta

Facebook, yeni güncellemesiyle paylaşılan Instagram hikayeleri direkt olarak Facebook’a aktarıyor. Bazı kullanıcılar, Instagram hikayelerini Facebook’ta paylaşmamasına rağmen Facebook’ta görmeye başladı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu, en çok kullanılan sosyal ağları birbirine bağlamaya devam ediyor. Şirketin son dönemdeki en büyük hedeflerinden biri Whatsapp, Facebook ya da Instagram üzerinde yapılan bir eylemin üç mecrayı da etkilemesi üzerine kurulu. Geçtiğimiz günlerde bu çalışmalar, sonuç vermiş olacak ki bazı kullanıcılar önemli bir değişikliği fark etti.

Instagram Hikayeleri için Yeni Bir Güncelleme

Instagram hikayeleri zaten Facebook’ta gösteriliyordu ancak hikaye paylaşan kullanıcılardan onay isteniyordu. Fakat yeni değişiklik ile kullanıcılardan onay talep etmeden Instagram’da paylaşılan hikayeler Facebook’ta da gözükecek.

Bu yeniliği ortaya çıkan sosyal medya dedikodularını duyuran teknoloji bloggerı Matt Navarra oldu. Navarra, Twitter’dan yaptığı paylaşımda bu yenilik hakkında bilgi verdi.

Navarra, yaptığı paylaşım sonrası bir Facebook görevlisinin yeni güncellemeyi onayladığı sözlerini de twitter hesabından paylaştı. Güncellemenin en dikkat çekici yönü ise Facebook profilindeki renkler… Bundan sonra Facebook’ta paylaşılan hikayeler mavi halka ile rengi ile gösterilecek. Instagram’da paylaşılan hikayeler ise Facebook profilinde turuncu ve pembe renkli halkalar ile gösterilecek. Dolayısıyla Facebook profil fotoğrafı rengine göre kullanıcıların hangi platformda hikaye paylaştıkları belli olacak.

Yeni Güncelleme Yalnızca Instagram Takipçilerine Özel

Facebook ve Instagram arasındaki bu yeni ilişki, sadece Facebook ve Instagram hesaplarını birbirine bağlayan kullanıcılarda geçerli olacak. Diğer yandan Instagram hikayeleri, yalnızca Facebook’ta arkadaş olan Instagram takipçileri tarafından görülebilecek. Dolayısıyla Navarra’nın paylaştığı görseldeki gibi Instagram’da takip eden Facebook arkadaşları, kullanıcıların hikayelerini Facebook’ta görebilecek.

Facebook ve Instagram arasındaki hikaye alışverişi, yalnızca sınırlı bir grup üzerinde test ediliyor. Ancak bu yeni güncelleme, test sonrası herkese zorunlu olmayacak. İsteyen kullanıcılar, Facebook ve Instagram hikayelerini birbirinden uzak tutabilecek. 

Yeni güncelleme, Facebook’un platformlarını birbirine yaklaştırma çabasının bir başka adımı gibi gözüküyor.2,5 milyarı aşan kullanıcı sayısına sahip olan Facebook’un işletme ve bireysel kullanıcılar için yeni sürprizlerini hep birlikte göreceğiz. Facebook reklamları ve Instagram reklamları bu yeni güncellemenin tam olarak neresinde sorusu için cevap vermek erken.

Facebook/Instagram reklamları ve sosyal medya danışmanlığı için iletişime geçebilirsiniz:

Yetkililer ile canlı chat için TIKLAYIN ► Reaktif Dijital

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir