Instagram

Instagram Kullanıcı Adı Güncellemesi

Instagram güncellemeleri hız kesmeden devam ediyor. Sosyal medya devi, daha iyi bir sosyal medya deneyimi için yenilikler yapmayı sürdürüyor. Son 1 ayda uygulamaya gelen yenilikler hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın. Instagram, şimdi de kullanıcı adı güncellemesi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Kullanıcı adı güncellemesine ek olarak daha farklı yenilikler de test aşamasında. İşte Instagram’ın havasını değiştirecek olan güncelleme haberleri…

Instagram Kullanıcı Adı Değişimi: Atış Serbest

Instagram’ın paket halinde gelecek olan 3 güncellemesinden en ilgi çekici olanı kullanıcı adı güncellemesi. Bu güncelleme, Instagram’da arkadaş olduğunuz bir kişinin kullanıcı adını istediğiniz gibi değiştirme imkanı veriyor. Böylece sevdiklerinizi ya da sevmediklerinizi hangi isimle görmek istiyorsanız, o şekilde görebileceksiniz. Instagram, yeni güncellemesi ile bu imkanı verecek.

Yeni bir takma ad belirleme işlemi Instagram Ayarlar sekmesinden kolayca yapılabilecek. Eğer belirlediğiniz ismi beğenmezseniz başka bir isim belirleyebilirsiniz. Daha özel bir deneyim sunacak olan bu yeni güncellemenin haberi geçtiğimiz günlerde Wabetainfo isimli internet sitesinde yayınlandı. Henüz test aşamasında olduğunu ve ne zaman kesinleşeceğinin tam olarak bilinmediğini belirtelim.

Instagram’dan Diğer Yenilikler

Şimdi, kullanıcı adı güncellemesi ile birlikte gelecek olan diğer yeniliklerden bahsedelim. Söz konusu güncellemelerden ikincisi, fotoğraf çekme deneyimi ile ilgili. Instagram’ın kendi kamerası ile çekilen fotoğraflar 7 gün boyunca uygulama içinde saklanabilecek. Instagram’ı açtınız ve fotoğraf çekme bölümünden fotoğrafınızı çektiniz. Tam 7 gün boyunca çektiğiniz görüntüyü uygulama içinde saklayabileceksiniz. Instaram, fotoğraf saklamak için Recent / Yakında isimli yeni bir sekme açacak. Çekilen fotoğraflar 7 gün süreyle bu sekme içinde duracak. 7 gün sonra ise otomatik olarak silinecek.

instagram kullanıcı adı

3. ve son güncellemenin adı ise Love Animation. Sevgi Animasyonu ya da Beğenme Animasyonu olarak ifade edilen bu özellik ise gönderi beğenildiği zaman aktif hale gelecek. Örneğin Instagram Direct bölümünden size gönderilmiş bir fotoğrafı beğendiğinizde, fotoğrafın üzerinde kalp emojilerinden oluşan bir animasyon görünecek. Aynı şekilde sizin gönderdiğiniz fotoğrafı arkadaşınız beğenirse de aynı animasyon karşınıza çıkacak.

Instagram, yeni güncellemeleriyle her zamanki gibi kullanıcı deneyimine olumlu katkıda bulunmayı planlıyor. Henüz test aşamasında olan yenilikler, platformu daha ilgi çekici hale getirebilir. Yeteri kadar ilgi çekici olduğu düşünülse de Instagram’ın üstünlüğünü kaptırmamak için yeni özellikler sunmaya devam edeceğini söyleyebiliriz.

Güncellemeler İşletme Performansını Yükseltiyor

Instagram güncellemeleri aynı zamanda farklı ölçekteki işletme ve kobileri de etkiliyor. Çünkü Instagram, kişisel kullanımın yanı sıra profesyonel bir reklam aracı olarak da birçok işletme ve girişimci tarafından kullanılan bir uygulama. Dolayısıyla Instagram’ın daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunması, işletmelerin reklam performansına da olumlu katkılar yapıyor. Bu nedenle Instagram, işini büyütmek isteyen girişimciler için oldukça önemli bir araç.

Siz de Instagram reklamları ile işletme hedeflerinizi ve girişiminizi büyütmek için hemen harekete geçin. İşe nasıl ve nereden başlayacağınızı öğrenmek için profesyonel bir ekipten yardım alabilirsiniz. İşletmeniz için en doğru reklam stratejileri hakkında bilgi almak için iletişime geçin.

Instagram reklamları ile hem bilinirlik oluşturabilir hem de potansiyel müşterilerinizi arttırabilirsiniz. Hemen tıklayın ve kısa sürede kısa sürede hedeflerinizi gerçekleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir