Instagram

Instagram Tam Ekran Hikaye Özelliğini Test Ediyor

Instagram görünümü yine mi değişiyor? Şimdiki dedikodu ise hikayelerin gösterim şekliyle ilgili… Teknoloji ve sosyal medya blog yazarı Jane Machun Wong’un verdiği bilgiye göre Instagram, tam ekran hikaye özelliğini kullanıma açabilir. İlk yorumlar, güncellemenin olumlu karşılanmayacağı yönünde. Ancak test aşamasında geçer not alırsa yeni hikaye özelliğini kullanmaya başlayacağız.

Instagram Tam Ekran Hikaye Özelliği mi Geliyor?

Öncelikle bu özelliğin nasıl bir şey olduğundan bahsedelim. Tam ekran hikaye özelliği gelirse şimdiki hikaye görünümü kaybolacak. Instagram’a girdiğimizde hikayeler çift katlı bir sıralama halinde gözükecek. İsteyenler hikaye sıralamasının altındaki “Tüm Hikayeleri Gör” yazısına tıklayarak ekranını hikaye paylaşan kullanıcılar ile kaplayabilecek.

Yeni hikaye tasarımı Adweek Pazarlama ve Sosyal Medya Yöneticisi Julian Gamboa tarafından paylaşıldı. İşte tam ekran hikaye tasarımı

Görüldüğü gibi hikayeler platform içinde daha da aktif hale gelecek. Neyse ki tam ekran hikaye uygulaması bir zorunluluk değil. İsteyen kullanıcılar “Tüm Hikayeleri Gör/Tümünü İzle” yazısına tıklayarak takip ettiği kullanıcıların hikayelerini tam ekran olarak görüntüleyebilecek. Yeni özelliğin yarattığı kalıcı değişiklik ise şu: Instagram ana sayfasındaki hikaye bölümü şimdiki gibi tek sütunda kalmayacak. Hikayelerin yer aldığı bölüm alt alta iki sütun halinde olacak. Bu nedenle Instagram’ın bu yeni hikaye tasarımı çift katlı hikaye uygulaması olarak da lanse ediliyor.

instagram tam ekran hikaye

Hikayelerin Yükselişi Sürüyor

Hikayelerin artan popülerliği böyle bir güncellemeye davetiye çıkarmış gözüküyor. Ancak yine de son söz kullanıcıların olacak. Test aşamasında kullanıcıların vereceği tepkilere göre Instagram tam ekran hikaye güncellemenin geleceği belli olacak. Eğer test havuzundaki insanlar, hikaye uygulamasını sık kullanıyorsa bu özelliğin kullanıma açılacağını söyleyebiliriz.

Yeni güncelleme, reklamların etkisini daha da fazla hissettirebilir. Tek sütun halindeyken de hikayeler arasına birçok reklam alan Instagram, çift katlı hikaye sistemine geçildiğinde reklamlara daha fazla yer verebilir. Bu durumun reklam verenler için iyi bir haber olacağını ifade edebiliriz.

Instagram hikaye reklamlarından siz de yararlanabilir ve dijital dünyada tanınırlığınızı arttırabilirsiniz. Instagram reklamları, hikaye reklamları ve dijital reklam kampanyaları hakkında bilgi almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir