Dijital Yenilikler Instagram

Instagram Canlı Yayın İşletmeler İçin Neden Önemli?

Instagram canlı yayın, yeni takipçi bulmak ve etkileşimi arttırmak için önemli bir iletişim kanalı haline geldi. Pandemi döneminde gördük ki birçok ünlü isim Instagram’ın bu özelliğinden yararlanarak geniş kitlelere temas etmeyi başardı. Mademki Instagram live uygulaması yeni dönemin en popüler iletişim kanallarından biri haline geldi; öyleyse, neden işletmeler bu yeni nesil medya aracını kullanmıyor?

Bu yazıda Instagram canlı yayınlarının işletmenize nasıl bir değer kazandıracağından bahsedeceğiz. Siz de Instagram üzerinden canlı yayınlar yaparak işletmenizi ön plana çıkarabilir ve bu farklı yöntemi kullanarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

İşletmeler Neden Instagram Canlı Yayın Kullanmalı?

Instagram’da canlı yayın yapmak, takipçilerinizle doğrudan, şeffaf ve özgün bir şekilde bağlantı kurmanın en iyi yollarından biridir. Önceden kaydedilmiş Instagram Hikayeleri veya IGTV videolarının aksine Instagram Live, takipçilerinizin uyum sağlaması ve etkileşime geçmesi için tamamen düzenlenmemiş bir akıştır. Bu durum kitlenizin bağlanması için işinizin daha insani tarafını sergilemenin harika bir yolu olabilir.

  • Instagram canlı yayın, kitlenizin yorumlarını ve sorularını gerçek zamanlı olarak göndermesine izin verir.
  • Instagram’ın en etkileşimli video platformlarından biri olmasını sağlar.
  • Markanız ve potansiyel müşteriler arasında daha güçlü bir bağlantı kurmak için son derece yararlı bir araç olabilir.
  • Doğrudan en önemli kişilerden değerli geri bildirimler almanızı ve içgörü elde etmenizi sağlar!

Instagram canlı yayınlar, Instagram’da keşfedilebilirliğinizi arttırmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, Instagram’da yaptığınız her canlı yayında takipçileriniz bir bildirim alır ve canlı yayınınız Instagram Hikayeleri akışlarının önüne taşınır.

instagram canlı yayın

Yalnızca Anlık Bir İletişim Kanalı Değil!

Canlı yayınınız bittikten sonra Instagram hikayelerinizde 24 saat boyunca gözükmeye devam eder. (bunun için instagram canlı yayın kaydetme işlemini yapmalısınız) Dolayısıyla hikaye bölümünde yer almaya devam edin geçmiş canlı yayınınız işletmenizi daha geniş bir kitlenin erişimine açar ve daha yüksek görüntülenme sayısı elde edersiniz.

Instagram’ın sürekli güncelleme alması, canlı yayınları daha izlenir bir hale getirmiştir. Örneğin bu güncellemelerden biri masaüstünden canlı yayınların izlenebiliyor olmasıdır. Potansiyel müşterileriniz sizi pc’den de takip edebilir. Bunun yanı sıra Instagram live, canlı yayınlarınızı IG TV’ye basit bir şekilde kaydetme imkanı verir. Böylece yayınlarınızı IG TV’ye aktararak 24 saatlik sınırdan da kurtulmuş olursunuz. Takipçileriniz istedikleri her zaman yaptığınız canlı yayınları IG TV’den kesintisiz bir şekilde izleyebilir.

Online ortamda başarıyla yer almak ve yeni iş olanakları yaratmak için Instagram, en etkili araçlardan biri konumunda. Instagram’ın servislerini kullanarak işletmenizi her konuda daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Canlı yayın servisi, gerektiği gibi kullanıldığında oldukça etkili bir metoda dönüşebilir. Buna ek olarak işletmenizin ulaştığı kullanıcı sayısını arttırmak için Instagram reklamlarına da başvurabilirsiniz. Instagram reklamları, markanızın dijital varlığını daha da sağlamlaştırma konusunda pratik ve hızlı katkılar sağlayacaktır. Instagram reklamları ve sosyal medya yönetimi gibi çalışmalarla işletmenizi her zamankinden daha değerli hale getirebilirsiniz. Minimum efor sarf ederek işletmenizi büyütmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir