Canlı Destek Servisi Nasıl Kullanılır, İşletme Online Destek Avantajları
Web Site Güçlendirme

Canlı Destek Servisini Avantaja Dönüştürmenin Yolları

Satışlarını arttırmak isteyen firmaların farklı stratejik adımlar atmaları gerekiyor. Bu adımlardan biri de canlı destek servisi… Canlı destek servisini gerek güven verdiği için gerekse de iletişimi kolay hale getirdiği için önemli bir etken olarak görebiliriz.

Canlı Destek Nasıl Etkin Kullanılır?

Canlı destek servisini tam anlamıyla bir avantaja çevirmek için dikkat edilmesi gereken bazı konular var. Bu konuların önemi online destek servisi veren firmalar için oldukça fazla. O halde şimdi online işletmelerin online destek servisini nasıl kullanmalı sorusuna cevap arayalım.

Kaliteye Önem Verin

Öncelikle şunu iyi bilmek gerekiyor: Nitelik, nicelikten daha önemlidir. Eğer canlı yardım servisinde kaliteden ödün verirseniz, müşteri memnuniyetinde azalma görülecektir. Bu da özellikle online işletmelerin karşılaşmak istemeyeceği bir durumdur. Bu yüzden kaç kişi ile konuştuğunuzdan çok iletişime geçtiğiniz kişilerle nasıl bir iletişim süreci içinde olduğunuz daha önemlidir. İletişim süreci içinde olduğunuz kişilerin sorunlarını çözmek, ana hedefiniz olmalıdır. Çünkü müşteri memnuniyetini sağlamanın en iyi yolu, müşterilerinizin problemlerine çözüm odaklı bir yaklaşım sunmaktır.

Daha Fazla Zaman Ayırın

Kaliteli bir canlı destek hizmeti vermek için zamana biraz daha fazla ihtiyacınız olacak. Bu nedenle hem zamanı iyi kullanmalı hem de konuya detaylı bir şekilde eğilmelisiniz. Daha kaliteli bir canlı yardım servisi için de gerekirse sadece bu konu ile ilgilenen bir ekip kurmayı düşünebilirsiniz.

Aktif Olduğunuz Saatleri Belirleyin

Eğer günün belirli saatlerinde canlı destek servisi vereceksiniz, kullanıcıların en fazla iletişime geçtiği saatleri iyi belirlemeniz gerekiyor. Böylece canlı yardım konusunda daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini fazlasıyla etkileyeceği için hangi saatler arasında canlı destek servisi vereceğinize iş yoğunluğunuza ya da stratejinize göre karar verebilirsiniz.

Bekleme Süresini Kısa Tutun

Müşterilerinizin size hızlı bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olmak için erişim süresine de dikkat etmelisiniz. Uzun bekleyişler olmadan müşterilerinizin sizinle iletişime geçmelerine fırsat verin. Bunun için tahmini bekleme süresini müşterilerinizle önceden paylaşmakta fayda var.  

Kimlerin Ulaşacağına Karar Verin

Kimlere canlı yardım vereceğinizi biliyor olmanız, önem arz eden bir durumdur. Örneğin ziyaretçiler sepete ürün eklediğinde mi, sitenize yeni bir müşteri geldiğinde mi yoksa satış yapıldıktan sonra mı… Bu süreçlerin hangisinde canlı destek mesaj bölümü çıkacağına karar verirseniz, daha kısa sürede müşterilerinize destek sunarak yardımcı olabilirsiniz. Böylece doğrudan ürün ve hizmetlerinizle ilgili olarak canlı yardım servisi sunma beceriniz daha da kolaylaşır.

Analiz Edin

Canlı yardım servisinin başarıya ulaşıp ulaşmadığını anlamak için süreci düzenli olarak kontrol edin. İlk başta kullandığınız iletişim dilinden satışa giden sürece kadar her ayrıntıyı dikkatle takip edin. Daha sonra müşterilerinizle olan iletişim sürecini nasıl yönettiğinizi inceleyin ve canlı destek servisini kaliteli hale getirmek için gerekli düzenlemeleri hayata geçirin.

Online Destek ile Yeni Hedeflere Hazır Olun

Online destek hattını avantaja çevirmenin püf noktalarından bahsettik. Dijital pazarlama stratejilerinden biri olarak canlı yardım/destek servisinin önemli bir uygulama olduğunun altını çizelim. Canlı destek servisini reklam stratejileri ile birleştirmenin faydaları ise her işletmenin hayal edemeyeceği kadar fazla olabilir. Bu bakımdan diğer reklam uygulamaları ve stratejileri ile işletme ve firma hedeflerinizi sürdürülebilir hale getirebilirsiniz. Google reklam ve sosyal medya konularında destek almak için sertifikalı Google reklam adwords reklam ajansı ile hemen iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir