Dijital Yenilikler Facebook

Koronavirüs Bilgi Merkezi Yayında

Covid-19 salgını ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Hükümetlerden teknoloji şirketlerine kadar topluma yön veren birçok kurum ve makam, benzer tedbirlerle karşımıza çıkıyor. 2 milyarlık dev bir aile olan Facebook’un da bu konuda önemli adımlar attığını görüyoruz. Örneğin Koronavirüs Bilgi Merkezi isimli uygulamasına yayına alan Facebook, bu hamlesiyle topluma doğru bilgilerin ulaşmasını amaçlıyor.   

Koronavirüs Bilgi Merkezi: Doğru ve Resmi Bilgiler

Facebook’a giriş yaptığınızda ekranınızda Koronavirüs Bilgi Merkezi isimli bir bölüm göreceksiniz. Eğer ekranda göremiyorsanız da Facebook hesabınızın “Keşfet” bölümüne göz atın. Keşfet bölümünde Bilgi Merkezi karşınıza çıkacak. Facebook’un Koronavirüs Bilgi Merkezi ile amacı, toplumu salgın hakkında bilgilendirmek. Çünkü salgının devam ettiği her geçen gün doğru olmayan asılsız haber ve içeriklerle de karşılaşıyoruz.

Facebook, durumu ciddiye alan bir şirket olarak kendi sorumluluğunu yerine getiriyor diyebiliriz. Mücadelenin ilk aşaması, virüsü tanımak ve bunla başa çıkmak için neler yapılması gerektiğini bilmek. İşte sosyal medya devi Facebook, Bilgi Merkezi ile toplumun mücadele gücünü arttırmayı planlıyor ve bunu da başarıyor.

koronavirüs bilgi merkezi

Peki, Facebook Bilgi Merkezi’nde bizi nasıl içerikler karşılıyor? En önemli detay, koronavirüs bilgi merkezindeki içeriklerin resmi kurumlardan alınmış olması. Uygulama içindeki bilgiler Dünya Sağlık Örgütü ve TC sağlık Bakanlığı kaynaklı. Dolayısıyla bu merkezin pandemi süresince güncel ve doğru bilgilere ulaşabileceğiniz bir adres olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook’tan İşletmelere Yardım

Facebook, koronavirüs bilgi merkezi ile topluma daha sağlıklı bilgiler sunmayı amaçlıyor. Peki, bu süresi işletmeler nasıl geçiriyor dersiniz? Elbette yaşayan bir organizasyon olarak işletmelerin de salgın döneminde epey zorlandığını söyleyebiliriz.

Topluma doğru bilgiler aktarmayı görev edinen Facebook’un bu konuda da bir girişimi var. Sosyal medya devi, geçtiğimiz günlerde bir destek paketi açıkladı. Dolayısıyla zor durumda kalan işletmelerin bir nebze olsa da rahatlayacağını ifade etmek mümkün. Facebook’un 100 milyon dolarlık yardım kampanyası hakkında bilgi almak için tıklayın.

Dijitalin Yükselen Grafiği

Diğer yandan salgınla mücadele eden işletmeler için dijital platformun önemi bir kez daha ortaya çıktı. Özellikle e-ticaret siteleri, evlerinden çıkamayan insanların ihtiyaçlarını karşılamada oldukça başarılı. Dolayısıyla işletme sahipleri, interneti daha iyi bir şekilde kullanırsa, bu salgını daha az hasarla atlatabilir.

Bu konuda dijital medya reklamları, işletmelerin yardıma koşuyor diyebiliriz. Google ve Facebook gibi mecralar, e-ticaret siteleri ve kobileri insanlara daha çok yaklaştıran platformlar. Dijital reklam ve kampanyalar insanların doğru bilgiler almalarını ve ihtiyaçlarını karşılamalarını kolaylaştırabilir. Salgın öncesi veya sonrasında olduğu salgın döneminde de reklamlarınızla işletmenizi öne çıkarabilir ve hizmetlerinizle fayda sağlayabilirsiniz.

Böyle bir düşünceniz varsa hemen tıklayın ve reklamlarınızla dijital platformlarda yerinizi alın. Hızlı bir kampanya oluşturarak önemli yardımlarda bulunabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın ► Google ve Facebook Reklam Ofisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir