Google Google Ads

Google My Business Nedir?

Her geçen gün ürün ve hizmete ulaşmak için Google’da arama yapan kişi sayısı artıyor. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için en güvendikleri araçlar listesinde Google’ın en yukarıda yer aldığını söyleyebiliriz. Şüphesiz ki bu durum işletmeler için büyük bir fırsat yaratmış durumda. Bu nedenle Google My Business, büyümek isteyen işletmeler için önemli bir şans. Peki, Google My Business tam olarak nedir ve işletmelere ne gibi faydaları vardır?

Google My Business Nedir, Nasıl Kayıt Olunur?

Google my business, işletmelere Google üzerinde profil oluşturma imkanı veren bir uygulamadır. “Benim İşletmem” ismiyle de bilinen uygulama, her işletmeyi potansiyel müşterilerine ulaştırır. Bu bakımdan internet üzerinden müşteri sayısını arttırmak isteyen şirketler için büyük bir öneme sahiptir.

Google My Business uygulamasının küçük ölçekli işletmeler için daha önemli olduğunu ifade edebiliriz. Çünkü küçük ölçekli şirketlerin reklam ve dijital pazarlama harcamaları istenilen seviyede olamayabilir. Bu nedenle küçük ölçekli işletmeler, Benim İşletmem özelliğinden yararlanırsa ciddi bir harcama yapmadan potansiyel müşterilerine rahatlıkla ulaşabilir.

Siz de işletmenize müşteri çekmek ve satışlarınızı arttırmak istiyorsanız, Google My Business uygulamasında yerinizi alın. Bu uygulamada yer almak için öncelikle şirketinize ait bir gmail hesabı olması gerekiyor. Daha sonra Google Benim İşletmem sayfasından işletme profilinizi oluşturabilirsiniz. Profil oluştururken bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde vermeye özen gösterin.

Google My Business kayıt işlemini daha hızlı hale getirmek için deneyimli bir ekipten yardım alabilirsiniz. Özellikle Google iş ortağı olan Google Premier Partner ajansları bu konuda size en iyi hizmeti verecektir. Google Premier Partner ajansından konuyla ilgili bilgi almak için tıklayın.

google my business nedir

Google My Business Avantajları Nelerdir?

Google my business nedir sorusuna cevap verirken bu uygulamanın en önemli avantajlarından da bahsedelim. Google Benim İşletmem uygulamasına kayıt olan işletmelerin sahip olabileceği avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • Potansiyel müşterilerin ilgisini daha kolay çeker.
  • Google üzerinde daha profesyonel bir görünüm elde ederler. Bu durum da işletmenin Google performansını olumlu etkiler.
  • Google My Business, hem Google aramalarında hem de haritalar uygulamasında işletme profili oluşturur. İşletmeler Google’ın her iki servisinde de öne çıkarak daha çok kişiye adını duyurur.
  • Google aramalarında ve haritalarda işletme iletişim bilgileri de yer alır. Böylece müşterilerin işletmeye olan güveni artar.
  • Google My Business, işletmelere gelecek için pazarlama planı oluşturma tüyoları verir. İşletmeler, my business verilerine göre potansiyel müşterilerini arttırmak için birtakım stratejiler geliştirebilir.

Siz yukarıdaki avantajlardan yararlanmak için şirketiniz için bir Google My Business hesabı oluşturun. Ücretsiz bir uygulama olan Google My Business hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Aynı zamanda Google Benim İşletmem performansınızı daha da arttırmak için Google Adwords reklamlarından yararlanabilirsiniz. Google ads reklamları ile şirketinizi Google servislerinde daha görünür hale getirerek satışlarınızı arttırma imkanı verecektir.

Google reklam ofisi ve profesyonel iş ortağı ile iletişime geçerek en doğru reklam stratejileri hakkında bilgi alabilirsiniz. Google Ads reklamları hakkında bilgi almak için hemen iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir