google discover nedir, google discover
Dijital Yenilikler Google

Google Keşfet Nedir?

Google Keşfet, diğer adıyla Google Discover, 2018 yılının Eylül ayında kullanıma sunulan bir uygulamadır. Temel amacı, Google’da arama yapan kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik içerikler önermektir. Google Keşfet, bir akıllı telefon uygulamasıdır ve geçmişteki Google Feed isimli uygulamanın güncellenmiş versiyonudur. Günümüzde hem içerik yayıncıları hem de kullanıcılar için önemli önemli bir özellik olan Keşfet uygulaması ile ilgili detaylı bilgilere yazımızın devamında yer verdik. Google keşfet nedir ve özellikleri nelerdir?

Modern Kullanıcı Deneyimi: Google Keşfet Nedir?

Keşfet özelliği, kullanıcılara içerik öneren bir uygulamadır. Kullanıcılar bu uygulama aracılığıyla ilgi alanlarına giren içeriklere daha kolay ulaşabilir. Araştırmalara göre her kullanıcı Google’da yaptığı her 7 aramadan birini bir süre sonra yeniden gerçekleştirmektedir. Keşfet uygulaması, Google’ın bu istatistiği dikkate alarak geliştirdiği bir özelliktir.

Google Keşfet’te güncel içerikler de yer alabilir, daha eski içerikler de… Haber sitelerine ait paylaşımları sıklıkla görebileceğimiz Keşfet’te maç sonuçları, kültür sanat aktiviteleri gibi geniş kapsamlı konulara bu uygulamada rastlayabiliriz. Kullanıcılar, hangi konudaki içerikleri görmek istediklerini kendileri de belirleyebilir. Google Keşfet özelliğindeki içerikler, kullanıcıların geçmiş aramalarına göre düzenlenir. Ancak her kullanıcı görmek istedikleri içerikleri manuel olarak da ayarlayabilir.

Google Keşfet’in İçerik Yayıncıları İçin Önemi

Keşfet uygulaması, kullanıcılar için pratik bir özellik olarak gözüküyor. Google’ın her kullanıcı için özel bir öneri listesi oluşturması kulağa gerçekten hoş geliyor. Çünkü bu özelliğin birçok kullanıcıyı arama yapma derdinden kurtardığını söyleyebiliriz.

google keşfet nedir

Diğer yandan Google Keşfet’in içerik yayıncıları için de önemli avantajları bulunmaktadır. Daha çok tık almak isteyenler ve ziyaretçilerin ilgisini çekme amacında olanlar keşfet uygulamasından yararlanabilir. Eğer içerik yayıncıları, Google’ın önerdiği siteler arasında yer alırsa yeni kullanıcılara daha kolay ulaşma şansı yakalar. Bu nedenle Keşfet uygulamasının içerik paylaşım ve haber siteleri için oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Google Keşfet nedir konusunu profesyonel şirketler için de ele alabiliriz. Discover/Keşfet özelliği, ürün satan işletme ve e-ticaret siteleri için de önemli bir araç. Potansiyel müşterilere ulaşmak isteyen online şirketler, Google keşfet ile bu hedeflerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. Google’ın önerdiği Keşfet uygulamasında yer almak, kobiler/işletmeler ve içerik paylaşım siteleri için önemli bir prestijdir.

Google Keşfet’te Nasıl Çıkılır?

Düzenli içerikler paylaşan her web sitesi, Google Discover uygulamasında yer alabilir. Eğer siz de paylaştığınız içerikler ile bu uygulamada yer almak istiyorsanız, aşağıdaki kriterlere uyum gösterin.

  • İlk olarak hedef kitlenizin ilgisini çekecek içerikler üreterek işe başlayın.
  • İçeriklerinizde yüksek kaliteli görseller kullanın.
  • Kopya içerik kullanmayın. Her içeriğiniz mutlaka özgün olsun.
  • Web sitenizi mobil uyumlu hale getirin.
  • İçeriklerinizde şiddet unsurlarına yer vermeyin.
  • Google reklam kampanyalarından yararlanırsanız, sitenize daha çok tıklama alabilirsiniz. Böylece günlük ve aylık trafiğiniz daha da artar. Dolayısıyla Google Ads kampanyaları, keşfet uygulamasında çıkmanıza yardımcı olur. İnternet sitenizin yeteri kadar tıklama alması, Google Keşfet’te yer almanız için olumlu bir durumdur.
  • İhtiyacınıza uygun Google reklam kampanyaları ile trafiğinizi arttırmak için hemen iletişime geçin. Google reklam ofisinden ücretsiz bilgi almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir