Dijital Yenilikler Facebook

Facebook’tan Mobil Uygulama Rekoru

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanıcıya sahip olan Facebook’tan yeni bir rekor daha… Facebook, Play Store mağazasında 5 milyar indirme sayısına ulaşarak en çok indirilen mobil uygulama sıralamasında bir ilke imza attı.

5 milyar indirme sayısını geçen Facebook, bu alanda ilk değil. Daha önce Google Maps, Youtube gibi Google uygulamaları 5 milyar barajını geçmişti. Ancak Google uygulamalarının mobil cihazlara yüklü olarak gelmesi, 5 milyar indirme sayısını geçmesinde büyük bir etkendi. Facebook ise 5 milyarı aşma rekorunu Google’a ait olmayan bir uygulama olarak elde ederek yeni bir rekor kırdı.

5 Milyarı Aşan Mobil Uygulama

Android dünyasında Google’dan sonra bir ilki başaran Facebook, 2014 yılında milyar barajını geçerek mobil uygulama konusunda ciddi bir başarıya ulaşmıştı. Beş yıl önce 1 milyar indirmeye ulaşan Facebook, bu yıl 5 milyarıncı indirme sayısını geçerek yükselişini sürdürdü.

Facebook’un 5 milyar indirilme barajını geçme başarısında akıllı telefon üreticileriyle yaptığı anlaşmaların da önemi var. Bu konuda Google’ın izinden giden Facebook LG, Huawei ve Samsung gibi akıllı telefon markalarıyla anlaşma yaparak mobil uygulamasını kullanıcılara önceden yüklü olarak sunmaya başlamıştı. Facebook’un akıllı telefon üreticileriyle yaptığı anlaşmalara ek olarak yaptığı güncellemeler de bu indirilme rekoruna giden yolda etkili oldu. Mesajlaşma, yorum ve görünüm gibi farklı konularda güncellemeler deneyen Facebook, kripto para piyasasına gireceğini bile duyurdu.

Dijital Ülke Facebook

Facebook, sadece bir sosyal medya mecrasından daha fazlası. 2,5 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla dünyanın en kalabalık ülkesi gibi. Dolayısıyla Play Store mağazalarında 5 milyardan fazla kez indirilmesi bir sürpriz değil.

Yeni tartışma ise Facebook’un ardından 5 milyarı hangi uygulamanın aşacağı… Whatsapp, Instagram, Twitter 5 milyardan fazla indirme sayısını ulaşacak ilk uygulamalar arasında gösteriliyor. Peki, sizin tahmininiz hangisi?

Dijital Reklam Dünyası

Adı skandallara karışıp milyarlarca liralık tazminat ödese de Facebook, daha çok kişiye ulaşmaya devam ediyor. Gündemi takip etmek, oyun oynamak, fikir belirtmek, iletişim kurmak için en ideal sosyal medya platformlarından biri olması Facebook’un kullanımını her gün daha da arttırıyor. Diğer yandan geniş kitlelere hitap etmenin de en pratik yollarından biri. Bu özelliği nedeniyle de reklam verenlerin her zaman hedefinde olan bir platform. Reklam verenlerin potansiyel müşterilerine ulaşmaları için en ideal sosyal medya mecralarından biri olarak kabul ediliyor.

İşletmeniz olsun veya olmasın, siz de her gün daha fazla büyüyerek 5 milyar indirilme sayısını aşan Facebook’ta reklam vermek isterseniz, hemen iletişime geçin. Türkiye’de milyonlarca kişinin üye olduğu Facebook’ta hedef kitlenizi yakalayın ve bütçenizi koruyarak tanınırlığınızı arttırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir