Facebook Instagram

Facebook ve Instagram Hikaye Uygulamasına Yeni Özellik

Instagram’da takip ettiğimiz kişilerin hikayeleri arasında gezinirken reklam görmeye alıştık. Şimdi de hikayeler arası geçişler için yeni bir özellik gündemde. Yeni güncelleme ile hikayeler arasındaki geçişlere bir de “tanıyor olabileceğin kişiler” / “people you may know” özelliği geliyor. Yeni hikaye özelliği, Instagram ve Facebook platformlarında geçerli olacak. 

Facebook ve Instagram Hikaye Yeniliği

2016 yılında platforma dahil olan hikaye uygulaması, şüphesiz ki Instagram’ın popülerliğini arttırdı. Instagram’a kalıcı gönderi yüklemektense 24 saat sonra kaybolan fotoğraf ve görüntü paylaşmak daha cazip hale geldi. Bu durum 4 yıldan beri devam ediyor ve uzun bir süre daha devam edeceğe benziyor.

Milyonlarca kullanıcının sıklıkla kullandığı bir uygulama olması da hikayelere daha farklı anlamlar yüklüyor. Hikaye reklamları, bunun en güzel örneği. Artık hikaye reklamları, reklam verenler ve işletmeler için önemli bir araç konumunda.

Hikaye uygulamasının artan popülerliği yeni özellikleri de gündeme getiriyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya uygulamaları ile ilgili yenilikleri önceden duyuran Matt Navarra, gelecek olan yeni özellik hakkında bilgi verdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Matt Navarra, Instagram hikayelerine “tanıyor olabileceğin kişiler” / “people you may know” özelliği geleceğini ifade etti. Bu yeni özellik bir reklam uygulamasına benzeyecek. Nasıl hikayeler arası geçişte reklamlar görüyorsak, artık bize önerilen ve takip etmek istediğimiz kişileri de göreceğiz.

Tepkiler Merak Ediliyor

Güncelleme geldiğinde bir arkadaşınızın hikayesinden diğer arkadaşımızın hikayesine geçerken takip etmediğiniz kullanıcıların profilleri önerilecek. Dolayısıyla hikayeler arası geçiş yaparken deneyimlerimiz sekteye uğramaya devam edecek. Bu tarz bir güncellemenin olumsuz yanları daha fazla gibi görünüyor. Kullanıcıların da bu yönde bir tepki vermesi öngörülüyor.

facebook ve instagram hikaye

Ancak hikaye reklamlarına alıştığımız için hikayeler arasındaki arkadaş önerilerine de kısa zamanda alışabiliriz. Zira yeni güncelleme, Instagram’da gözden kaçırdığımız arkadaşlarımızı bize gösterebilir. Yeni özelliğin kullanıcı deneyimini nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz. Yeni uygulamanın kısa zaman içinde herkesin kullanımına sunulacağı söyleniyor. 

Buna ek olarak “people you may know” uygulaması, Instagram ve Facebook hikaye reklamları gibi önemli bir pazarlama aracına dönüşebilir. Böylelikle dijital reklam sektöründe yeni alanlar yaratılabilir. Hikaye reklamları konusunda bilgi almak için Google ve sosyal medya reklam ajansı canlı destek servisinden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir