Dijital Yenilikler YouTube

Youtube, Hedefine MP3 Dönüştürücü Siteleri Aldı

Youtube, internet üzerinden müzik indirenleri olumsuz etkileyecek bir karar aldı. Youtube içeriklerini müzik dosyasına çeviren web siteleri kapatılacak. Youtube’un bu web siteleri kapatma işlemine başladığı belirtiliyor. Kullandığınız Youtube MP3 dönüştürücü web sitesi varsa bu siteye ulaşamayabilirsiniz.

Youtube MP3 Dönüştürücü Siteler Tarih mi Oluyor?

Bildiğiniz gibi Youtube, devasa bir arşiv. Milyonlarca içeriğe ev sahipliği yapan bu dev video platformu, herhangi bir konuda fikir sahibi olmak için başvurduğumuz ilk kaynaklardan. İnteraktif içerikler de üreten bu video platformu, aynı zamanda dev bir müzik dinleme platformu. Youtube, müzik dinlemek için de ilk tercih edilen online mecralar arasında.

Youtube’a eklenen müzik ve şarkı videolarının artmasıyla üçüncü parti web siteleri, Youtube içeriklerini mp3 olarak indirme imkanı vermişti. Uzun bir süredir aktif olan mp3 indir işlemi yapan web siteleri, Youtube’daki videoları müzik dosyasına çeviriyordu. Bu işlem halen devam ediyor. Ancak Youtube mp3 indir işlemi Youtube engellemeyi durdurana kadar devam edecek dersek daha doğru olur. Çünkü Google’a ait olan Youtube’un bu işlemi yapma imkanı veren web sitelerini kapatmaya başladığı belirtiliyor.

Youtube MP3 dönüştürücü

Yayıncıların Tepkisi Büyüdü

Youtube’un bu tarz siteleri kapatma girişimi geçmişte de olmuştu. Ancak o zamanlar içerik üretimi ve içeriklerden elde edilen gelirler bu kadar fazla değildi. Günümüzde ise Youtube içerik üreticileri ve müzik yayını yapan kanallar için ücretsiz mp3 indirme işlemi büyük gelir kayıpları anlamına geliyor. Aynı zamanda mp3 dönüştürücü web sitelerinin videoları da ücretsiz indirme imkanı veriyor olması Youtube kanal sahipleri için daha kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bu nedenle müzik yayını yapan Youtube kanal sahipleri, bu konudaki memnuniyetsizliklerini Google’a ilettikleri ortaya çıkmıştı. Google ise bu talebi karşılamak için mp3 dönüştürülen ve video indirilen yabancı web adreslerini kapatmak için kolları sıvadı.

Ayrıca Youtube’un yayıncıların telif haklarına sahip çıkma konusunda da daha hassas olacağı ifade ediliyor. Tüm içeriklerin sadece Youtube üzerinden izlenmesine yönelik yeni çalışmalar gündemde. Platformdaki içeriklerin farklı kaynaklar üzerinden izlenmesinin önüne geçilmesi için yeni adımlar gelebilir.

Kazandıran Dijital Mecra Youtube

Youtube’un düzenli içerik üreten ve video paylaşan kanalları koruduğu biliniyor. Çünkü hem içerik üretenler hem de Youtube, içeriklerden ciddi gelirler elde ediyor. Bu sisteme zarar verenler, Youtube’un engelinden kaçamayacak gibi görünüyor. Başarılı reklam modelleriyle ayakta kalan Youtube, kendi kazanmasının yanı sıra hem kanal sahiplerine hem de reklam verenlere kazandırıyor. Bunun yanı sıra kullanıcılara da kaliteli içerik izleme imkanı veriyor.

Siz de şirketinize Youtube’da öne çıkararak platformun avantajlarından yararlanabilirsiniz. Youtube reklamı vererek nasıl dikkat çekici bir işletme sahibi olabilirim sorusuna ayrıntılı cevaplar için hemen iletişime geçin. Uzman ekipten canlı destek alarak kazandıran platform Youtube üzerinden işletmenizi büyütmenin mutluluğunu yaşayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir