Twitter

Tweet Atmak Zaman Ayarı ile Otomatik Hale Geliyor

Twitter, bazı kullanıcıları için zaman ayarlama özelliği sunmaya hazırlanıyor. Yeni özellik, twitter’da aktif olmaya başladıktan sonra kullanıcılar, tweet atmak istedikleri zamanı kendileri ayarlayabilecek.

Twitter’da zaman ayarlı tweet atmak daha önce de mümkündü. Ancak bunun için üçüncü parti uygulamalar kullanmak gerekiyordu. Diğer yandan tweetdeck isimli bir arayüz de zaman ayarlı tweetler atılmasına müsaade ediyordu. Fakat daha önceki zaman ayarlı tweet uygulamalarında farklı sorunlar vardı. Bunlardan biri kullanıcıların tweet zamanlarını doğrudan ayarlayamıyor olmalarıydı.

Ancak yeni güncelleme ile kullanıcılar, direkt olarak istedikleri saatte tweet atmak istedikleri zamanı ve saati net olarak belirleyebilecek. Kullanıcılar, aynı zamanda twitter içindeki uygulama aracılığıyla zaman çizelgesi menüsünü ziyaret edip zaman ayarlı tweetlerini kontrol edebilecek.

Zaman Ayarlı Tweet Atmak Neden Önemli?

Kullanıcılar, bir süredir zaman ayarlı tweet konusunda Twitter’dan beklenti içindeydi. Sosyal medya sitesi, konu ile ilgili beklentileri karşılama hazırlığı içinde olduğunu duyurdu. Zaman ayarlı tweet atmanın özellikle haber yayın organlarının işini kolaylaştıracağı düşünülüyor. Diğer yandan sosyal medya yöneticileri ve fenomenler de bu yeni güncellemeyi fazlasıyla kullanacak gibi gözüküyor.

tweet atmak zaman ayarlı

Twitter, bu konuda geçtiğimiz yıl çalışmalara başlamıştı. Ancak şimdiye kadar ciddi bir aşama kaydedememişti. Ancak son çıkan haberlerde bu konuda önemli bir adım attığı görülüyor. Teknoloji sitelerine düşen görsele bakacak olursak, twitter’ın yeni özelliği için uygulamaya yeni bir buton eklediği görülüyor.

Edinilen bilgilere göre zamanlı tweet atma uygulaması, henüz test aşamasında. Fakat bazı kaynaklar da bu uygulamanın bazı ülkelerdeki kullanıcılara açıldığını belirtiyor. Twitter’dan ise bu konuda net bir açıklama gelmedi.

Zaman Ayarlı Reklam Kampanyaları

Twitter’ın zaman ayarlı tweet özelliği platformun daha sağlıklı bir deneyim sunmasını odaklanıyor. Zamanlama özelliği, çalışmaları için Twitter’a büyük ölçüde bağımlı olan birçok kullanıcının işini fazlasıyla kolaylaştırabilir. Aynı zamanda haber yayıncılığını da daha pürüzsüz bir hale getirebilir. Zaman ayarlı tweet özelliği, twitter’ın daha ilgi çekici olması için başarılı bir hamle gibi gözüküyor.

İşletmeler de twitter reklamlarını zaman ayarlama özelliği ile daha konforlu bir şekilde paylaşabilir. Zaman ayarlı twitter kampanyaları hakkında bilgi almak için tıklayın. Reklamlarınızla twitter kullanıcılarına erişin ve işletmenizin müşteri sayısını ve de satışlarınızı arttırın. Reklam stratejiniz hakkında uzun vadeli ve istikrarlı bir danışmanlık hizmeti almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir