instagram mesaj
Instagram

Instagram Mesaj Uygulamasında Yenilik

Instagram, yeni bir mesaj güncellemesiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Sosyal medya dedikodularına göre platformun direct mesaj bölümünde chat yapan kullanıcılar, birbirlerinin yorumları için emoji gönderebilecek. Henüz test aşamasında olan yeni özelliğin kısa bir süre içinde kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Instagram Mesaj Güncellemesi

Instagram direkt mesaj bölümünde kullanıcıların bir mesaj için gönderebildiği tek emoji, kalp simgesi. Başka bir kullanıcının yorumuna iki kez tıklayanlar, o yoruma kalp ifadesi koymuş oluyor. Ancak yeni güncellemeyle Instagram direct mesajlarda kullanılan ifade sayısı arttırılacak. Yorumların altına eklenebilecek yeni ifadeler arasında üzgün surat, kızgın surat ve gülen surat gibi farklı emojilerin olacağı belirtiliyor.

Instagram kullanıcılarının direkt mesaj bölümünde emoji kullanımını arttıracak olan bu özelliği diğer platformlarda yakından tanıyoruz. Örneğin Facebook, Twitter ve Skype gibi sosyal medya platformları kullanıcılarına özel mesaj bölümünden farklı ifadeler gönderme imkanı veriyor. Instagram, bu konuda bir süredir geri plandaydı ancak dm için tasarladığı yeni güncellemeyle popüler olan diğer sosyal medya kanallarını yakalamış olacak.

Instagram DM için Yeni Özellikler 

Söz konusu güncellemenin haberini ilk kez teknoloji bloggerı Jane Manchun Wong, kişisel twitter hesabından duyurdu. Sosyal medya platformlarında yeni özellikleri önceden paylaşmasıyla ünlü olan Wong, twitter’dan yaptığı paylaşımda emoji güncelleme haberini bir Facebook yöneticisinin (Alexandru Voica) doğruladığını da açıkladı.

instagram mesaj

Direct mesaj emoji güncellemesine ek olarak Instagram’ın bir başka yenilik üzerinde daha çalıştığı ifade ediliyor. Bu yenilik de Instagram mobil sürümdeki dm özelliğinin masaüstü bilgisayarlara gelmesi ile ilgili. İddiaya göre platform geliştiricileri, kullanıcıların web sürümü üzerinden mesajlaşmaları için çalışmaya başlamış durumda. Kısa bir zaman içinde direct mesajlaşma özelliği Instagram web sürümünde de kullanılabilir.

Kusursuz ve Pratik Bir Deneyim

Instagram yöneticileri her zaman kullanıcı deneyimini arttırma konusunda önemli hamlelerde bulunuyor. Direkt mesaj ve emoji özelliklerinin yanı sıra ilerleyen günlerde daha farklı güncellemeler ile de tanışacağız. Her bir yeniliğin kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirdiğini düşünürsek Instagram’ın en iyi sosyal ağlar arasında yerini korumaya devam edeceğini söyleyebiliriz.

Bireysel kullanım konusunda başarılı işlere imza atan Instagram, şirketleri de görmezden gelmiyor. Hikaye reklamları, keşfet içerik reklamları, koleksiyon reklamları gibi farklı kampanya ve reklam uygulamalarını platformda görebiliyoruz. İşletmelerin kampanyalarına derinlik katma konusunda görevini başarıyla yerine getiren Instagram, müşteri sayısını arttırmak isteyen firma/markalar için son derece ideal bir sosyal medya platformu.

İşletmenizi Dijital Dünyada Güçlendirin

Kullanıcı memnuniyetini her geçen gün daha da arttıran instagram, sizin de çözüm ortağınız olabilir. İnstagram reklam türleri ile işletmenizi öne çıkarabilir ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Sosyal medyada işletmenizin az bir maliyet ve yüksek bir etkileşim oranı yakalamasını istiyorsanız, hemen iletişime geçin. Instagram yetkiliniz ile ister canlı chat yapın ister telefonla bağlanarak bilgi alın. Hemen tıklayın ve işletmeniz için en uygun bir kampanya ile yüksek etkileşim oranı yakalayın ve rakiplerinizin önüne geçin.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir