instagram canlı tv, instagram ig tv
Instagram

Instagram IG TV Reklam Gösterimine Başlayacak

2018 yılının Temmuz ayında yayınlanan Instagram’ın IG TV uygulamasında yeni bir gelişme var. Bir süredir yükselişine sessiz sedasız devam eden Instagram IG TV, reklam yayınlama kararı aldı. Yeni özellik henüz test aşamasında ancak kısa bir zaman içinde IG TV uygulamasında reklam görmeye başlayacağız.

Instagram IG TV Uygulamasına Reklam Geliyor

IG TV, 2018’in ortalarında yayınlandığı zaman büyük bir yankı uyandırmıştı. Teknoloji yazarlarına göre Instagram’ın sahibi olan Facebook, IGTV hamlesini Youtube’a rakip olmak için yapmıştı. Ancak kısa bir süre IG TV etkisini kaybetmiş gibi göründü. Fakat Facebook, yeni nesil tv servisi olarak lanse ettiği IG TV uygulamasını yeniden canlandırmak için önemli bir karar aldı. Alınan kararla igtv instagram uygulamasında reklamlar gösterilmeye başlanacak.

İnstagram IGTV servisinde reklam yayınlanması, içerik üreticileri için son derece önemli. Çünkü Instagram TV’de içerik üreten hesaplar, herhangi bir gelir edemiyor ancak reklamların yayınlanmasıyla birlikte instagram hesapları gelir elde edebilecek. Reklam yayınları, Instagram’ın gelir modelini de değiştirecek. Instagram kullanıcıları ve influencer’lar, şimdiye kadar markalarla yaptıkları sponsorluk anlaşmaları sayesinde gelir elde ediyordu. Dolayısıyla kullanıcılar, Instagram TV reklamları ile platformdan ek bir gelir elde etme şansına sahip olacak.

Instagram TV ve Youtube Yarışı Kızışabilir

Youtube’da kalite içerikler ile karşılamamızın en büyük nedenlerinden biri şüphesiz içerik üreticilerinin gelir kaynağı. Youtube bu konuda içerik üreten kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Instagram TV de reklam alan bir platforma dönüştüğünde Youtube’a meydan okuyabilir. Youtube’daki birçok içerik üreticisi, belki aynı ciddiyetle IG TV için de içerik üretmeye başlayabilir. Buna ek olarak ilerleyen günlerde Youtuber’lık anlayışının değişimine de şahit olabiliriz.

Dengeleri değiştirme potansiyeline sahip olan IG TV, Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından doğrulandı. Reklam uygulaması için test yapıldığına dair bilgi veren Adam Mosseri, bu yeni uygulama ile içerik üreticilerini teşvik etmek istediklerini belirtti. Tam olarak kesin tarih belli değil. Ancak kısa bir zaman içinde IG TV’de yayın yapan kanalların reklamlar ile gelir elde edeceklerini söyleyebiliriz.

IG TV Reklamları: Farklı Bir Gelir Modeli

IG TV reklamları yeni bir dönemin habercisi olabilir. İçerik üreten Instagram hesapları, bu yeni gelir modeli ile daha kaliteli içerikler sunabilir. Platformun da seviyesini arttırma ihtimali olan ig tv reklamları, işletmelerin de yararlanabileceği bir dijital pazarlama modeline dönüşebilir.

Instagram, işletmelerin en çok verim aldığı reklam mecralarından biri. Sosyal medya devi hikaye reklamları, video reklamları ve keşfet reklamları gibi farklı reklam seçenekleri ile işletmelere yardımcı oluyor. Yeni uygulama olan igtv reklamları da platformun çekiciliğini daha da arttıracaktır.

Dolayısıyla instagram’a reklam veren işletmelerin her geçen gün daha fazla kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Siz de Instagram reklamları ile potansiyel müşterilerinizi ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’a reklam vermek için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir