Dijital Yenilikler Instagram

Instagram Direkt Mesaj Artık Web Sürümünde

Instagram, bir süredir üzerinde çalıştığı uygulamayı hayata geçirdi. Artık Instagram kullanıcıları, masaüstü bilgisayarları üzerinden birbirilerine direkt mesaj gönderebilecek.

Instagram, bu konuda bir çalışma yürüttüğünü geçtiğimiz yıllarda duyurmuştu. 2020 Ocak ayında ise küçük bir grup üzerinde webden dm uygulamasını test etmeye başlamıştı. Popüler sosyal medya platformu, bu özelliği artık tüm kullanıcılara açtı. Instagram kullanan herkes, 2020 Nisan ayı itibariyle web tarayıcıları üzerinden arkadaşlarına dm gönderebilecek.

Instagram Direkt Mesaj Grupları da Kapsıyor

Web sürümüne gelen Instagram direct mesaj güncellemesi, grup konuşmalarında da geçerli olacak. Kullanıcılar, grup konuşmalarına da masaüstü bilgisayarlarından dahil olabilecek. Aynı şekilde bilgisayardan Instagram hesabına giriş yapanlar, bireysel veya grup sohbetlerinde fotoğraf paylaşımları da yapabilecek.

Pc den instagram dm uygulamasını kullanmak tıpkı mobildeki gibi pratik ve kolay olacak. Mobil sürümde özel mesaj göndermek için ekranın sağ üst köşesinde gördüğümüz simge, webdeki Instagram ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alıyor. Aynı simgeye tıklamak yeterli. Böylece desktop bilgisayar üzerinden mesaj göndermek mümkün olacak.

instagram direkt mesaj

Takipçi Sayısı Fazla Hesaplar için Avantaj

Instagram dm uygulaması, bir süredir merakla bekleniyordu. Yeni uygulamanın gelmesi, kullanıcıların işini biraz daha fazla kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Sadece telefondan yapmak zorunda olunan bir işlemin aynı zamanda masaüstü bilgisayarlardan da yapılıyor olmasının ciddi bir rahatlık sunduğunu ifade etmek mümkün.

Diğer yandan yüzbinlerce takipçisi olan instagram fenomenlerini düşünürsek, bu uygulamaya en çok onların sevindiklerini söyleyebiliriz. Dolayısıyla takipçi sayısı fazla olan kullanıcılar, her gün yüzlerce mesaja cevap verirken telefonları başında bulunmak zorunda olmayacak.

Kabul Gören Pazarlama Yöntemi

Webden direkt mesaj yeniliği ile karşımıza çıkan Instagram, sosyal medyanın en büyük güçlerinden biri olmaya devam ediyor. Sosyal medya platformu, yenilikleri ile her geçen gün kullanıcıların işini daha da kolaylaştırıyor. Instagram’ın önemli bir sosyal ağ olmasında kitleleri etkilemesinin önemi büyük. Bu özelliği nedeniyle kobi ve işletmelerin de radarında.

Yeni gelişen ya da piyasadaki yerini korumaya çalışan her şirketin Instagram’a fazlasıyla önem verdiğini görüyoruz. Bilinirlik oluşturduğu ve popülariteyi arttırdığı için instagram kullanan işletmelerin satışlarını arttırması daha kolay. Siz de işletmenize güç katmak istiyorsanız, instagram reklamlarından yararlanabilirsiniz.

Başarılı bir instagram medya ajansı ile iletişime geçin; sade, basit ve göz alıcı bir reklam kampanyası ile dikkatleri üzerinize çekin. Doğru bir reklam stratejisi hakkında bilgi almak için tıklayın ve potansiyel müşterilerinizi hemen arttırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir