golang, go programlama dili
Dijital Yenilikler Google

Google Go ile Aradığınızı Hemen Bulun!

Kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek isteyen Google, bir süre önce Go isimli yeni uygulamasını duyurdu. 2019’un Ağustos ayında tüm dünyada kullanıma açılan Google Go uygulaması, bilgiye daha kolay bir şekilde ulaşmak isteyenlerin ilgisini çekeceğe benziyor. Kullanıcı deneyimini geliştirme iddiasında olan bu uygulamanın özelliklerine göz atalım.

Google Go Nedir?

Google Go, Google tarafından geliştirilen bir arama motorudur. Peki, yıllardır kullandığımız Google’dan ne farkı var? Google Go, kullanıcılarının ihtiyaçlarına daha iyi cevap vermesi için tasarlanmıştır. Uygulamanın avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Google aramalarında %40’a kadar veri tasarrufu sağlar.
  • Daha hızlıdır; bağlantı hızı düşük olduğunda bile hız problemi yaşamaz.
  • Akıllı telefonların depolama alanı azaldığında da iyi sonuç verir.
  • 7 MB’lik boyutuyla az yer kaplar ve mobil cihazlara kolayca indirilebilir.

Yukarıdaki avantajlarının yanı sıra trend olan sorgu ve konulara kolayca ulaşma imkanı sunar; en iyi animasyon ve ihtiyacınız olan fotoğraflara kolayca erişmenizi sağlar. Diğer yandan lens özelliği sayesinde de telefonun kamerasına gösterilen yazıları okuyup farklı dillere çevirir. Özetle, ihtiyacınız olan her şeyin tek bir uygulamada birleştiğini söyleyebiliriz.

Google Go Nasıl Kullanılır?

Kullanmak için indirme işlemi yapmak gerekir. Uygulamayı indirmek için tıklayın. Uygulama, Google Play Store mağazalarından da indirilebilir. Google Go uygulaması, şimdilik Android 5.0 Lolipop ve üzeri işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Ayrıca Linux, macOS ve Windows işletim sistemli masaüstü bilgisayarlarda da uygulama indirilebiliyor.

google go

Go Programlama Dili

Google Go, 2007 yılından beri Google mühendisleri tarafından geliştirilen bir programlama dilidir. Açık kaynak kodludur ve kolay öğrenilebilir bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle sadece Google tarafından değil, dünyaca ünlü  Facebook, Amazon, Adobe, Apple gibi şirketler tarafından da kullanılmaktadır. GO dilinin daha farklı kullanım alanları da vardır: Go programlama dili;

  • Sunucu ve sistem geliştirme
  • Yüksek performanslı web projeleri gerçekleştirme
  • Yeni mobil uygulamalar tasarlama

gibi amaçlar için de kullanılmaktadır. Günümüzdeki ihtiyacı karşılayan modern bir sisteme sahip olduğu için yakın zamanda kullanım oranının daha da artacağını söyleyebiliriz. Google tarafından geliştirilen uygulamanın geleceği parlak görünüyor. Google arama motorunda pratik deneyimler yaşatmasının yanı sıra ilerleyen günlerde farklı formlarda karşımızı çıkıp kullanıcı deneyimini arttıracağı benziyor.

Potansiyel Müşterilere Ulaştıran Arama Motoru

Google Go uygulamasının kullanım kolaylığı işletmelerin reklam stratejilerini de değiştirebilir. Uygulamanın indirilme sayısı 5 ay gibi bir sürede 100 milyonu geçti. Google’ı daha pratik bir hale getirdiği için yakın zamanda kullanıcı sayısının artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Diğer yandan Go uygulaması Google’ın popülerliğini daha da artabilir. Dolayısıyla Go uygulaması, işletmelerin de Google reklamları ile daha çok kişiye ulaşması için iyi bir fırsat olabilir. Siz de popülerliği her geçen daha da artan Google’a reklam vererek potansiyel müşterilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Google reklamları hakkında ücretsiz bilgi almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir