Dijital Yenilikler Facebook

Facebook Blueprint Nedir: Facebook’u Facebook’tan Öğrenin

Dünyanın en büyük küresel topluluğu olan Facebook, herkesin pazarlamacı olabileceğini düşünüyor. Dijital pazarlama faaliyetlerinin işletmeler için önemini düşündüğümüzde Facebook’un bu fikrine kulak vermekte fayda var. Facebook, 2015 yılından beri Blueprint isimli programı ile dijital pazarlama eğitimi vermektedir. Dijital pazarlama nedir ve nasıl kullanılır sorularına cevap bulmak istiyorsanız, Facebook Blueprint programına başvurun.

Facebook Blueprint Nedir?

Facebook Blueprint, Instagram ve Facebook’ta reklam performansını arttırmak için eğitim veren bir sertifika programıdır. Ana amacı, sosyal medya reklamcılığı hakkında kullanıcıları bilgilendirmek ve başarılı birer dijital pazarlamacı haline getirmektir. İşletmelerin potansiyel müşteri oluşturmak için sosyal medyaya ihtiyaçlarını olduğu düşünürsek Facebook Blueprint’in oldukça faydalı bir eğitim seti olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook Blueprint, sosyal medya reklam eğitimini farklı konu başlıkları altında veren bir programdır. Programda yer alan konu başlıklarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

  • Facebook Pazarlama
  • Facebook Sayfa Dersleri
  • Instagram Dersleri
  • Yaratıcı İçerik Çalışmaları
  • Ölçümleme

Yukarıda ana başlıklar altında topladığımız eğitimlerin çok daha fazlası Facebook Blueprint programında yer almakta. Bu programın ücretsiz olduğunu belirtelim. Başvurmak için bir Facebook hesabınızın olması yeterlidir.

facebook blueprint nedir

Müşteri ve Hayranlarınıza Ulaşın

Facebook ve Instagram reklamı oluşturmak basit ancak pazarlamacı olmak o kadar kolay değil. Eğer reklam ve sayfa oluşturma gibi basit adımların daha da ötesine geçip başarılı bir dijital pazarlamacı olmak istiyorsanız, Facebook Blueprint programına başvurun. Facebook’u aracılardan değil de direkt olarak kendi uzmanlarından öğrenin.

Facebook’un açıklamalarına göre şimdiye kadar Blueprint programına başvuran kişi ve işletme sayısı 2 milyondan fazla. Ajanslar, iş ortakları ve girişimciler Blueprint programı ile hem müşteri sayılarını arttırıyor hem de ulaşmak istediği hedef kitleye kolayca erişebiliyor. Siz de oturduğunuz yerden online Facebook ve Instagram reklamcılığı programına katılabilir ve dijital pazarlama hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Blueprint programı ile hem dijital pazarlama hem de sosyal medya reklamcılığı nedir sorusuna cevap bulun. Dijital medyanın en popüler mecrası Facebook ile işinizi büyütmek için hemen harekete geçin.

İşletme ihtiyaçlarını karşılama konusunda bu konuda danışmanlık hizmeti veren firmalarla iletişime geçmek de etkili bir yöntem. Facebook danışmanları eksikliklerinizi gidermek ve potansiyel müşterilerinizi arttırmanıza yardımcı olur. Profesyonel Facebook uzmanlarından yardım almak için tıklayın ve merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir