Dijital Yenilikler Google Ads

Criteo Reklamları Nedir, Avantajları Nelerdir?

E-ticaret siteleri için rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Dijital pazarlama stratejileri, artan rekabette online işletmeler için önemli bir yardımcı konumunda. Ancak bundan daha fazlasına da ihtiyaç olabilir. Eğer amaç, sağlam bir marka algısı yaratmak ise performans arttırıcı yeni servislerden de yararlanmak gerekiyor. Criteo reklamları, bu konuda karşımıza çıkan önemli bir servis. Dijital pazarlama alanında performans arttırıcı görevini başarıyla gerçekleştiren önemli bir role sahip. Peki, Criteo reklamları nedir ve nasıl çalışır? Bu soruya geçmeden önce Criteo şirketinden bahsedelim.

Criteo Şirketi Hakkında

Criteo, başta e-ticaret siteleri olmak üzere dönüşüm odaklı web sitelerinin performansını arttırmaya yönelik dijital pazarlama çözümleri geliştiren bir şirkettir. 2005 yılında Jean Baptiste Rudelle, Franck Le Ouay ve Romain Niccoli tarafından Fransa’da kurulmuştur. İlk ürününü 2008 yılında çıkaran şirket, ABD’deki profilini genişletmek amacıyla 2010 yılında Silikon Vadisi’nde ofis açmıştır. 2012 yılında ise ana merkezini Paris’e taşıyan Criteo, günümüzde 5 kıtada ve 30’dan fazla ülkede online işletmelere dijital pazarlama alanında destek veriyor.

Criteo Reklamları Nedir?

Criteo reklamları, görüntülü reklamcılık biçimidir. Şirket, kişiselleştirilmiş yeniden hedefleme reklamları ile e-ticaret sitelerinin performanslarını arttırmayı amaçlar. E-ticaret sitelerinin potansiyel müşterilerine ilgi alanlarına yönelik reklamlar gösterir ve onları satışa yönlendirir.

criteo reklamları nedir

Criteo reklamları, ziyaret edilen internet adresinden bilgisayarlara depolanan çerezlere dayalı bir sistem kullanır. Böylece kullanıcıların hangi ürüne ne kadar tıkladığını, hangi sayfaları ziyaret ettiğini günlük ve haftalık veriler halinde sunar. Bu reklam modeli, aynı zamanda rakip firmaların internet sitelerini ziyaret eden kullanıcıların verilerini de depolar. Bu verileri, performansını arttırdığı e-ticaret siteleri ile paylaşır.

Criteo Reklam Avantajları

Criteo, retargeting teknolojisini kullanır. Criteo reklamları nedir sorusunun ardındaki teknolojiyi şu şekilde özetleyebiliriz: Herhangi bir kullanıcı sizin e-ticaret sitenizi ziyaret etsin, ancak bir ürün satın almadan sitenizden ayrılsın. Retargeting sistemi ile aynı kullanıcı takip edilir ve başka kanallar aracılığıyla yakalanıp tekrar sizin sitenize yönlendirilir. Yönlendirme işlemi Google ve Criteo ortaklığı ve görüntülü reklamlar ile yapılır.

Criteo reklam avantajlarını aşağıdaki gibi maddeler halinde özetleyebiliriz:

 •  Web sitenizi ziyaret edip satın alma işlemi yapmayan kullanıcıları yeniden sitenize davet edebilirsiniz. Bu yöntemle kararsız müşterileri satın almaya ikna edebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar yeniden ziyaret ettikleri sitelerde büyük oranda alışveriş yapıyor.
 • Tek kampanya ile Criteo premium reklam ağı Facebook, Google, Instagram gibi sosyal ağlara entegre edilebiliyor. Dolayısıyla criteo reklamı ile sitenizi ziyaret eden müşterileri farklı mecralarda yakalayabilirsiniz.
 • Reklam kampanyanızı mobil, masaüstü ve tabletlerde gösterme şansı yakalarsınız.
 • Ios ve Android işletim sistemli web ve mobil tarayıcılarda müşterilerinizi yakalayabilirsiniz.
 • Kampanyada tıklama başına maliyet geçerlidir. Bütçenizi daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca reklam ödemenizi 30 gün sonra gerçekleştirirsiniz.
 • Reklam kampanyanızı Adblocker gibi reklam engelleme ve reklam filtreleme sistemlerine takılmadan rahat rahat gösterebilirsiniz.

4,600 TL reklam maliyeti ile 77,000 TL Civarında cirolar elde edilebilmektedir

Neden Criteo Partner Ajansı İle Çalışmalısınız?

Criteo partner reklam ajansları, bu konudaki bilgi ve tecrübeleriyle fark yaratır. Alanında uzman bir criteo ajansı ile çalışırsanız, aşağıdaki imkanlardan yararlanabilirsiniz:

 • Ücretsiz web sitesi ve seo analizleri
 • 2000 ve üzeri e-ticaret sitesi referansı
 • Bedelsiz kurulum
 • Kolay kullanım paneli ve anlık takip
 • Reklam bakiyesi dahili faturalandırma
 • Özel müşteri yetkilisinden 7/24 destek
 • Mobil destek

Ayrıca Criteo Partner ajansı ile çalışırsanız vergi verme yükümlülüğünden de kurtulmuş olursunuz. 1 Ocak 2019 yılından itibaren geçerli olan internet reklam vergisi hakkında bilgi almak için tıklayın.

Reaktif Dijital Tecrübesi ile Siz de Kazanın!

Reaktif Dijital, Criteo reklamları ile satış garantisi veren tek firmadır. Satışlarınızı arttırmak için hemen Reaktif Dijital ile iletişime geçin ve bilgi alın. Google Premier Partner ajansı olma özelliğini sahip RD ile bugünden itibaren kazanmaya başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir