Dijital Yenilikler Web Site Güçlendirme

Dijital Pazarlamada Başarı Getiren Yöntem: Hikayeleştirme Tekniği

Başarı hikayeleri her zaman ilgi çekicidir. İlk bakışta ulaşılmak istenen hedefe nasıl gidildiğinin kısa bir özeti gibidir. Ancak içinde uzun soluklu emek ve çalışmanın sırrı gizlidir. Başarı hikayelerini her alanda dinleyebiliriz; bu hikayeler bazen toplumu ilgilendirir bazen de kişisel hayatları… Bir anlatıcıdan çıktığı an herkesin ortak kılavuzu haline gelmesi, başarı hikayelerinin etkileyici tarafına iyi bir örnektir. Günümüzün rekabetçi ortamında başarı hikayelerinin sayısı hızla artıyor. Neden başarı hikayelerinden biri de size ait olmasın… Dijital pazarlama ve sosyal medya kavramlarının fazlasıyla hayatımıza girdiği bu dönemde ulaşmak istediğiniz hedefler dijital hikayeleştirme tekniği ile daha yakın olabilir.

Markalaşma ve Pazarlama Sürecinde Hikaye Anlatıcılığı

Hayatımız yeni hikayeler ile şekillenirken yollarımız başarı ve başarısızlık gibi kavramlar ile kesişiyor. Aslında başarı, ideal bir hikayenin vardığı son olarak gözükebilir. Ancak başarılı bir hikaye yaratmanın da başarıya uzanmada önemli bir araç olduğunu görmezden gelemeyiz.

Hayatın her aşamasında başarıya odaklanan hikayelere ihtiyaç var. Günümüzün dijital dünyasında da durum farklı değil, hatta artık başarı hikayelerinin daha değerli hale geldiğini söyleyebiliriz. O halde markalaşma ve pazarlama sürecinde hikaye anlatıcılığının değerini bilmek gerekiyor.

Bir e-ticaret sitesi sahibi olun ya da günde belirli bir sayıda trafik almak isteyen bir web sitesinin… Dijital hikayeleştirme tekniklerinin başarılı bir girişimci olmanız için size fazlasıyla yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

Dijital Hikayeleştirme Teknikleri

İşletmenizi ve/veya markanızı insanlara bir şekilde anlatmanız gerekiyor. Markanızın anlam kazanması için öncelikle kendinizi insanlara doğru bir şekilde tanıtmalısınız. İşte bu noktada hikaye tekniklerini fazlasıyla ihtiyacınız olabilir.

1.Kendi Hikayenizi Anlatın

Özel hikayeler herkesin ilgisini çeker. Markanızı ve işletmenizi oluşturma aşamasında geçtiğiniz süreçleri samimi bir dille anlatın. Bu aşamayı bir nevi “Hakkında” yazısı olarak düşünebiliriz. Böyle bir fikri neden oluşturmak istediğinizden, karşılaştığınız zorluklardan ve gelecek planlarınızdan bahsedin. Bunu yapmak için bir şeyi başarmış olmak zorunda değilsiniz. Ancak başarılı olmak için samimi ve içten bir başlangıç hikayesi, insanlar ile aranızda manevi bir bağ kurmanızı sağlayacaktır.

2. Ürün veya Hizmetinizin Hikayesini Oluşturun

Satış yaptığınız ürünleri ya da verdiğiniz hizmetleri açık açık anlatmayı ihmal etmeyin. Bunu yaparken anlatımı hikayeleştirmeye çalışın. Tek bir kişiyi odak noktanıza alarak o kişi üzerinden ürün veya hizmetinizi anlatmayı deneyebilirsiniz. İnsanların empati yapmaları için temayı iyi bir şekilde oluşturun. Başka hayatlara dokunursanız, tüketicilerin davranışlarını değiştirerek onları satın almaya daha kolay teşvik edebilirsiniz.

3. Müşteri Hikayelerini Paylaşın

Kullanıcı yorumları, yeni müşteriler edinmeniz için her zaman olumlu bir özelliktir. Kullanıcı yorumlarının sağladığı avantajlar hakkındaki ayrıntılı yazımızı okumak için tıklayın. Sitenizde yer verdiğiniz kullanıcı yorumları, insanların sizi tercih etmeleri için ikna edici bir yöntemdir. Müşterilerinizin deneyimlerini anlatan kısa hikayeleri samimi bir dille web adresinizde paylaşın.

Müşteri yorumları, insanların deneyimleri anlatan bir hikaye örneğidir. Bu yorumlar da farklı insanlardan izler taşır. Ancak daha etkileyici olması için bu yorumları yine bir hikaye üzerinden anlatabilirsiniz.

Markanızı Güçlendirin!

Yazılacak ve anlatılacak yeni başarı hikayeleri, kahramanlarını bekliyor. Bu kahramanlardan biri olmak için yapmanız gereken hemen harekete geçmek! Hikaye dinlemek yerine yeni ve başarılı bir hikayeye yön vermek için markanızı hikaye anlatımlarıyla güçlendirmeye başlayın.

Markalaşma ve pazarlama sürecinde hikaye anlatımı, geniş ve kapsamlı bir süreç. Bu yolda profesyonel desteğe ihtiyacınız olursa, hemen Reaktif Dijital ile iletişime geçin. Google Partner, Facebook Partner ve Criteo Partner ajansı olan Reaktif Dijital, markalaşma sürecinde size gerekli olan her desteği sağlayacaktır. Hemen uzman müşteri temsilcileriyle iletişime geçerek konuyla ilgili ücretsiz bilgiler alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir